Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Další diskuse: 

Téma:

Hlavní diskuze 17. led 2015 14:20 #19526

Avatar uživatele muklik
  • muklik
  • Offline
  • ROPÁK EXPERT
  • ROPÁK EXPERT
  • Příspěvky: 717
pavelpe: Dobře, tak zapomeň na základní školy. Byl to blbý příklad. Ale bez dotací a sponzorů se neobejde snad žádný mládežnický sport, takže kromě fotbalu můžeš najít fungující protiklad prakticky všude.
A nemusí to být jen sport. Kamarádova třináctiletá dcera je sólovou zpěvačkou v jednom vyhlášeném dětském sboru. Platí sice příspěvky, ale sbor má své sponzory, dotace apod., holka dostává kromě sborového zpěvu i hodiny sólového zpěvu.
Myslíš, že až si ji jednou vytáhnou Bambini di Praga, že bude platit tabulkové odstupné?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hlavní diskuze 17. led 2015 14:17 #19525

Avatar uživatele pavelpe
  • pavelpe
  • Offline
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • #JFP64
  • Příspěvky: 5004
fanouš: Jo kámo, já už nemám s čím, ale můžu po vás vysílat airsoftové kuličky - ale nesmíte jet moc rychle. To víš tank je tank, tam turbo nefunguje. A kdyby soupeři dotahovali, mohu vypustit kouřovku, aby zabloudili. (s2)
#JFP64

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hlavní diskuze 17. led 2015 14:16 #19524

Avatar uživatele fanouš
  • fanouš
  • Offline
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • Příspěvky: 3314
kozel: Kozlíku,stačil jsi to si opsat??Já teď musím zmizet,když tak veverka nebo pták mají kontakt...klidně je o něj požádej prosím...čus

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hlavní diskuze 17. led 2015 14:15 #19523

Avatar uživatele pavelpe
  • pavelpe
  • Offline
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • #JFP64
  • Příspěvky: 5004
Hübl v Praze neuspěl

Doufám, že Viktor nemluví do větru a v neděli uvidíme opak toho, co na Spartě.
#JFP64

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hlavní diskuze 17. led 2015 14:15 #19522

Avatar uživatele fanouš
  • fanouš
  • Offline
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • Příspěvky: 3314
pavelpe: Někdy to dáme dohromady...My budeme fuňět po zemi,ty nad náma v luftu... (s3)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hlavní diskuze 17. led 2015 14:13 #19521

Avatar uživatele muklik
  • muklik
  • Offline
  • ROPÁK EXPERT
  • ROPÁK EXPERT
  • Příspěvky: 717
fanouš: Žádná selanka to tady u nás není, ale zatím se to dá kočírovat. Trošku mě pravda štvou mezilidské vztahy, ale to v hokeji asi dřív nebo později přijde všude, protože všude se najde blb (případně i více blbů).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hlavní diskuze 17. led 2015 14:13 #19520

Avatar uživatele kozel
  • kozel
  • Offline
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • Příspěvky: 1166
fanouš : Pošli mi prosím tvůj email na ropácký . Já ho tam pak hned vymažu . Něco ti pošlu . Možná tě to bude zajímat . Je to sice mimo mládež jak teď debatujete , ale snad nevadí . Jde o malou statistiku , kterou nemám na mojich stránkách . Jen soukromou .
Litvínov

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hlavní diskuze 17. led 2015 14:10 #19519

Avatar uživatele muklik
  • muklik
  • Offline
  • ROPÁK EXPERT
  • ROPÁK EXPERT
  • Příspěvky: 717
fanouš: Naši kluci už proti Adamovi a spol. (to nemyslím nijak hanlivě vůči jeho spoluhráčům) hráli, takže jsem ho viděl v akci a je to fakt drak. Pokud bude hlava v pořádku, tak by se mohl někam dostat, i když v tomhle věku těžko soudit. Držím mu palce.
Jinak s těmi penězi u dospělých jsem vycházel z toho, co psal Mára Černošek jako předseda hráčské asociace. Podrobnosti a nuance samozřejmě neznám., ale asi ne nadarmo se pouští do boje proti tabulkám v současné podobě.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hlavní diskuze 17. led 2015 14:05 #19518

Avatar uživatele muklik
  • muklik
  • Offline
  • ROPÁK EXPERT
  • ROPÁK EXPERT
  • Příspěvky: 717
pavelpe: Není proč se omlouvat. Normálně slušně diskutujeme.
A to je právě možná u hokeje to specifické, že nemůžeš dítě nechat růst jako dříví v lese. Pokud chceš, aby se mu věnovalo dlouhodobě (třeba alespoň do dorostu, nebo v lepším případě do junků), tak do toho musíš investovat, i přes to, že víš, že se tím asi živit nebude, protože síto je celkem hrubé a třeba tady u nás už začínají "vyřazovat" kluky už v deseti! A tabulky mnoha lidem brání, aby pak šoupli kluka, který sítem propadne, třeba do Lomnice, aby se hokeji dál věnovalo jako rekreační aktivitě.
Můj problém to zatím není, ale předpokládám, že i tahle situace jednou nastane a já bych byl celkem rád, kdyby kluk alespoň pubertu překlenul u hokeje třeba i ve Frýdlantu, protože nejhorší pro sportovce, který skončí, je, že má najednou moc volného času.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hlavní diskuze 17. led 2015 13:59 #19517

Avatar uživatele pavelpe
  • pavelpe
  • Offline
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • #JFP64
  • Příspěvky: 5004
muklik: Já vím, ale principielně nemůžeš srovnávat něco, co je povinné a něco, co je dobrolné.
Jo máš pravdu, ty modeláře nakousl 2masoni - to víš roztroušenej alzheimer je svině. (s3)

To Fanouš: Jo to jsou šílený prachy - kluci přešli na 1. světovou (když je zlanařil Láďa Kusý), a když dostavěli svého prvního Sopwith Camel 1:3, dostali se na 120 tisíc. Po prvním zapíchnutí do země dalších 20 000. Je to krásný, ale drahý. Já už jsem na tohle neměl - děti, školy a podobně. Tak jsem si teď pořídil TIGER I 1:16 a střílim kuličky a vytvářím kouřové clony. (s2)
#JFP64

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hlavní diskuze 17. led 2015 13:55 #19516

Avatar uživatele fanouš
  • fanouš
  • Offline
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • Příspěvky: 3314
muklik: Tam u vás to asi nebude žádnej med,viď(s tím kam putujou peníze)...Hele,co je teď s brankářem Sobotkou??,Tomu taky fotřík s mamkou hoďně obětovali,odešli z Litvínova do Liberce aby hrál,ještě loni jsem ho viděl na bidle juniorů,kde je teď?Kvůli jeho hraní táta s mámou obětovali docela hodně...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hlavní diskuze 17. led 2015 13:52 #19515

Avatar uživatele pavelpe
  • pavelpe
  • Offline
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • #JFP64
  • Příspěvky: 5004
Ale jinak, omlouvám se, nechal jsem se trochu unést, ale prosím vyhněte se srovnávání nesrovnatelného. Hokej je bohužel hodně specifický sport tím, jak jsou drahý potřeby pro jeho provozování.
A pak je potřeba rozlišovat, zda chceš, aby se dítě něčemu věnovalo, nebo jestli ho od mala připravuješ pro výkonnostní sport. Samozřejmě čím vyšší ambice rovná se vyšší náklady.
#JFP64

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hlavní diskuze 17. led 2015 13:48 #19514

Avatar uživatele fanouš
  • fanouš
  • Offline
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • Příspěvky: 3314
pavelpe: Malinko přispěju na téma modelářství..Menší synek přestal hrát hokej(zaplaťpánbůh za to (s15) (s3) ) a začli jsme modelařit.A protože jsem chtěl,abychom dohonili naše okolí(závody off road buggy 1:8 a 1:10,jak EL.,tak i IC),skočili jsme do toho opravdu naplno a já investoval velký peníze.3 auta,díly,vercajk,určitý zázemí,vše myslím celkem i nadstandartní...To vše odhaduju tak 200-250 tisíc.Po roce jsme byli na vrcholu a nastalo rozhodování,jestli půjdeme o level vejš a jezdit republiku+mezinárodní závody,nebo to dělat jen a jen ze zábavy.Zvítězilo b,třeba už jen i kvůli lidem,který mám kolem sebe a který mi pomáhali a pomáhají(viď V.T.?)...Takže taky slušný peníze,že jo?
OMLOUVÁM SE ZA NEHOKEJ!!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hlavní diskuze 17. led 2015 13:46 #19513

Avatar uživatele muklik
  • muklik
  • Offline
  • ROPÁK EXPERT
  • ROPÁK EXPERT
  • Příspěvky: 717
pavelpe: Ale já se s tebou nedohaduju o základkách. Jen jsem to nadhodil jako principiální příklad.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hlavní diskuze 17. led 2015 13:44 #19512

Avatar uživatele muklik
  • muklik
  • Offline
  • ROPÁK EXPERT
  • ROPÁK EXPERT
  • Příspěvky: 717
pavelpe: Modeláře jsem nenakousnul já, ale budiž (s1)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hlavní diskuze 17. led 2015 13:42 #19511

Avatar uživatele muklik
  • muklik
  • Offline
  • ROPÁK EXPERT
  • ROPÁK EXPERT
  • Příspěvky: 717
fanouš: Jo, takhle to funguje, ale odhadem tak maximálně v 5% klubů. Já třeba ročně zaplatím na příspěvcích skoro 20 tisíc A to nepočítám peníze do šatny), z výstroje nedostaneme ani pásku na hokejku, platíme si i broušení bruslí, dopravu cca ze 70% (cestujeme po vlastní ose), stejně tak z vlastního hradíme zápisné, dopravu, ubytování, stravování na turnajích, na přátelácích platíme i rozhodčí, sami platíme soustředění, lyžařské pobyty, dokonce i jednou týdně hodinové protažení, ledy hradí z 80 % město (nebýt áčka, tak je to 100%), dokonce už do kabiny nosíme puky atd. Máme dva trenéry, kteří zároveň trénují ještě jednu třídu, tréninky jsou dvakrát týdně spojené (takže 40 dětí na ledě). Takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho. A tímto způsobem to z valné části funguje skoro všude.
Takže propočteno z mého pohledu: celá naše třída zaplatí ročně klubu cca 300 tisíc. Máme dva trenéry, kteří zároveň trénují i sedmáky, takže z příspěvků dvou tříd (zhruba 600 tisíc ročně) je v pohodě zaplatíme, ledy hradí město, výstroj máme vlastní, dopravu si z velké části hradíme sami. Tak kde je to výchovné?
A mimochodem víš kolik u nás platí příspěvky klubu dorostenec a junior? Cca 6000 ročně. A to kromě hokejek všechno fasujou, cestujou busem atd. Takže myslím, že tuším, kde se ztrácí většina rozpočtu na mládež.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hlavní diskuze 17. led 2015 13:40 #19510

Avatar uživatele pavelpe
  • pavelpe
  • Offline
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • #JFP64
  • Příspěvky: 5004
muklik: No tak to si trochu přestřelil - pokud máš POVINNOU ŠKOLNÍ DOCHÁZKU, tak se nediv, že dotujou. Na hokej chodit nemusíš. Jinak mimochodem, holka byla dislektička a když se mi ji podařilo dostat do speciálky pro děti s poruchami učení (kterou zřzuje kraj), jen učebnice a pomůcky mě stáli 15 000,-ročně. Jakýkoliv výlet, akci, družinu, školu v přírodě, lyžařský výcvik a podobně si platíš sám, žádnou dotaci nedostaneš. Zkus si schválně spočítat, co vše například kupuješ do školy (která je zadarmo), kolik vynaložíš za pomůcky, školní potřeby a školní akce. Garantuju ti, že se nebudeš stačit divit, jak jsou základní a střední školy zadarmo. A přejít na jinou střední školu - kamaráde, přál bych ti zažít co je to za pakárnu vzhledem k tomu, že školy dostávají dotace na hlavu!!!
#JFP64

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hlavní diskuze 17. led 2015 13:38 #19509

Avatar uživatele fanouš
  • fanouš
  • Offline
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • Příspěvky: 3314
muklik: muklíku u těch starších profihráčů je to ale malino jinak...Ale to sem už nechci tahat,už tak je tady těch čísel hodně..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hlavní diskuze 17. led 2015 13:29 #19508

Avatar uživatele fanouš
  • fanouš
  • Offline
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • Příspěvky: 3314
muklik: Jmenoval jsi malýho Adama,něco tedy přihodím...Snad se na mě Aleš se Sylvou nebudou zlobit... (s3)
Klučíka sleduju už dlouho,dobře,velmi dobře se s rodinou znám,jsme velcí kamarádi.Ajdam má všechno,co šikula potřebuje,aby z něj mohlo někdy něco být..Má staršího brášku,kterej hokej hraje.Malej,sotva co se naučil chodit,se začal motat kolem hokeje.Samosebou za přispění celý femili,hlavně táty a bráchy.Chodil s nima na tréninky,kde se motal klukům o 4-5 pod nohy.Den co den.Má silný nohy,je sice prcek ale má páru.V hlavě je to ten správej,hokejovej šílenec.Hraje o dva roky vejš,má našlápnuto.Je fakt dobrej.Teď jde o to,aby se to povedlo zvládnout to i hlavou.Aby neměl malej v hlavě to,že je moc dobrej.To by mu hodně uškodilo.Ano,malej Adam má nadstandartní podmínky,k tomu je obdařenej hokejový bohem,je talent a já jim všem hrozně moc přeju ať se to povede, protože vím,že i oni přáli nám... (s16)
ps.2masoni,popiš nám prosím události na fotce č.1...díky (s3)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hlavní diskuze 17. led 2015 13:25 #19507

Avatar uživatele pavelpe
  • pavelpe
  • Offline
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • ROPÁK HUSTOMAGNÁT
  • #JFP64
  • Příspěvky: 5004
muklik: Tak pokud už jste tady nakousli téma modeláři, tak v tomhle si úplně mimo. Za prvé - pokud máš modelářský klub, tak maximálně možný dar je 100 000,-Kč/rok, jinak už musíš fungovat jako právnický subjekt. A na chod klubu ti město nedá ani korunu, maximálně můžeš zažádat o dotaci na určitou sportovní akci. A tohle vím docela dobře, protože jsem v Mostě na ODBORU KULTURY A SPORTU byl nějaký ten rok jako doma. Ti co chtějí, mohou svůj klub nebo kroužek registrovat u města, to jim na začátku roku pošle formuláře na dary a dotace, který trojmo vyplníš - k tomu musíš přiložit podrobný rozpočet s detailními (byť korunovými položkami, na které chceš dar či dotaci využít), odneseš a čekáš cca 3 měsíce, než to projde zastupitelstvem. Neřeknu ti konkrétně poslední dva roky, ale v roce 2011 bylo z 68 žádostí kladně vařízeno 21 a to zdaleka ne ve výši, jaké byly uvedeny na žádostech (většinou to bylo max. 50%).
Co se modelářského klubu týká, tak jsem nedostal nikdy nic - nechtěl jsem to pro sebe, ale na malý kluky, kteří se tomu chtěli věnovat. A vzhledem k tomu, že postavení a zprovoznění základního modelu pro děti v kategorii EPA vyšlo na 3-4 tisíce a na závody si musel mít minimálně 2 + další 2 sady baterií (dohromady cca 10 000,-), a většina soutěží probíhá na Moravě, pak jsem měl problém s tím, že rodiče to zabalili. Takže výchovné tam sice není, ale hradíš si 100% nákladů s tím spjatých.
Toliko jen pro ilustraci. Nechci to paušalizovat, ale ve většině sportovních a zájmových kroužků to bude hodně podobné. Samozřejmě hokej je nesrovnatelně dražší, ale v principu si u mnoha jiných zájmových činností hradíš téměř všechny náklady sám a pak samozřejmě můžeš jít svobodně přecházet jinam.
#JFP64

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: veverka
Powered by Kunena fórum