Vážení  fandové litvínovského hokeje,

jak jsme Vám slibovali, přinášíme další z rozhovorů s vybraným litvínovským hráčem. Pro tuto chvíli byl za oběť vybrán Peter Jánský. Celý rozhovor se nesl v hodně uvolněném duchu, proto se Vám jej pokusím přiblížit co nejvíce a ne tedy formou, na jakou jste z masmédií většinou zvyklí. Otázky jsem čerpal z doslechu, případně co bylo napsáno na náš redakční mail. Věřím, že se dozvíte něco  zajímavého a zároveň Vás pobaví.

Peter si sedá do sedačky a podávám mu standartní „chomutovskou“ A4 plnou otázek. Peter si je pozorně předčítá a nahlas je komentuje. Občas se tam smějeme u některých dotazů, zároveň rozvíjíme obecnou debatu na téma rozhovory s novináři. Peter říká, že kolikrát se mu nechce ani odpovídat, protože otázky jsou dost monotematické a odpovědi na ně jsou víceméně omíláním frází dokola. Navíc, kolikrát na některé otázky prý ani nelze odpovědět, aby nevypadal jako pako. Pak už asi zbývá naše oblíbené „tak určitě“…  Proto mu říkám, že jsem vybral méně obvyklé otázky, z čehož na většinu zřejmě asi žádnému novináři nikdy neodpovídal…

 

1. Věříš v boha nebo na Marťany?

No, je to diskutabilní. Váhám… Nevím, jestli bych to pojmenoval přímo bůh, tuhle otázku nemám osobně uzavřenou. Každopádně si nemyslím, že jsme ve vesmíru sami. Takže na „UFO“ určitě věřím.

Chvíli s Peterem na tohle téma diskutujeme, taky potvrzuju, že jsem přesvědčenej o tom, že ve vesmíru nežijeme sami. Nabízím i Hribika a Lacinu, jakožto mimozemské formy života, které u nás nejspíš omylem přistály, nicméně tuto otázku necháváme nakonec otevřenou a třeba jí rozlouskne A. C. Clark in memoriam…..

 

2. Co děláš během olympijské přestávky?

Hlavně hraju na playstationu FIFU a snažím se odpočívat. :D Samozřejmě se věnuju přítelkyni a rodině. Sleduju taky samozřejmě výkony našich sportovců v Soči.

 

3. Sleduješ na Olympiádě i Slovenský hokejový tým? Přece jen, máš i slovenské jméno Peter. Jak jsi k němu přišel?

Tak občas se podívám, nebudu lhát. Občas mě napadá, že kdybych byl Slovák, mohl bych třeba dostat šanci v nároďáku, i když teď jsem dost vyčichlej :D. A se jménem to bylo tak, že mám ho díky bratrům Šťastným. Táta je obdivoval, no naštěstí vybral Petera. Protože taky jsem mohl být třeba Anton, to bych se asi zabil. :D Naštěstí táta měl nejradši Petera.

Na tohle téma Peterovi oponuju s jeho domnělou vyčichlostí, protože mi tak vůbec nepřijde. Říkám mu, že jsem rád, že se vrátil, to Peter taky. Říkal, že pokud o něj v Litvínově bude dál zájem, že už nechce nikam odejít. Z jeho působení ve Spa nemá nejlepší dojmy. Říkám mu, že možná měl tenkrát spíše vybrat Třinec, jejich hokej by mu seděl určitě více. Ale to už je jen teorie a po bitvě umí být každý generál….

 

4. Myslíš, že se protlučeme do předkola? Případně jaký tým by sis přál jako soupeře?

Já věřím, že jo. Doufám v to. Možná Liberec nebo Pardubice, ty hrajou takovej útočnej hokej jako my, to mě osobně sedí. Ty by podle mýho byly ideální. Slavii spíš ne.

 

5. Co ženský? Chystáš svatbu?

Ano, přítelkyni mám. Svatbu prozatím nechystáme. Ale budeme mít mimčo. Víme, že to bude kluk a chtěl bych, aby se jmenoval Alex. Narodit by se měl začátkem jara.

Peterovi samozřejmě gratuluju a přeju i za ostatní černožlutý poloblázny, aby malej byl zdravej a pokud by se povedlo, že bude hokejista po tátovi, jenom líp pro Chezu.

 

6. Jaký je vlastně tvůj typ žen, blondýny, brunety, zrzky? A jsi „horňák“ nebo „dolňák“?

Ty, mě je to jedno..  na barvě vlasů mně nikdy nesešlo. Spíš, aby byla celkově zajímavá. A jinak každopádně jsem „horňák“ hezkej obličej a hezký prsa :D….

Pozn. Redakce – Péťo, ty jsi můj člověk. :D

 

7. Co třeba mnohoženství? Bral bys, kdyby bylo legální mít víc manželek?

To jsou otázky ty vo*e :D  Každej by ti asi řekl, že jo..  Ale víc manželek znamená i víc tchýní. :D Takže nevim….  Ale vem to zase z tý druhý strany, taky by se ti nelíbilo, kdyby tvoje měla víc frajerů. Navíc žíjeme v Čechách, takže určitě spíš ne.
Rozebíráme dál tohle téma, načež se asi shodneme, že bude lepší současný stav, protože podobná zásadní změna by nám mohla přinést spíše jen negativa…

 

8. Máš nějaký zvířata doma? (kromě pavouků, který máme doma všichni)?

Jo, mám psa, fenku staforda.

 

9. Jak vlastně Péťa Jánský bydlí?

Žiju v Litvínově ve větším bytě i se zahradou a jsem tam opravdu spokojenej.

 

10. Jak vypadá tvůj den, když nemáš zápas?

Když nehrajeme zápas, hraju hlavně stejšna :D, koukám na filmy, jdu se psem, nakoupit..

 

11. Nejoblíbenější jídlo?

Já mám rád všechno… Nejvíc? … Nejvíc asi klasika řízek s bramborem, jsem prostě klasickej Čech.

 

12. Nejoblíbenější alko?

Mám rád tequillu a kvasnicový pivo. Jo, to je tak asi všechno.

 

13. Oblíbenej herec, žánr filmů, oblíbený film?

Nejoblíbenější herec pro mě je Di Caprio a Henry Cavill co natočil Man of steel, to bylo výborný… Nehrál sice v moc filmech, ale tenhle se mu povedl. Dál mám rád takový ty starší klasiky, Terminátor a podobně.

 

14. A co fanoušci? Vnímáte nějak když za Vámi jezdí ven a fandí se i v oslabení proti domácím? Je to k něčemu dobrý nebo jsi ponořenej do hry a okolí nevnímáš?

Já to až tolik nevnímám. Samozřejmě, když vjedu na led, podívám se, kdo za náma přijel, jestli vás je hodně, ale během zápasu tolik ne. To se snažím soustředit na hru, ale fandění slyším. Záleží pak taky, na jakým je to stadioně. Někde jste slyšet díky položení sektoru víc, někde skoro vůbec, přestože je vidět, že se fandí (pozn. red. Zlín).

 

15. Když je teď střídačka umístěná místo trestný, jak dobře jsou slyšet nadávky od lidí, stojících za střídačkou? A co bys případně takovým vzkázal?

Já osobně tohle neslyším. Soustředím se na hru, jsem v takovým transu, takže to nevnímám. Jiný je to na ledě, když zařve někdo z východní tribuny, tak to je slyšet víc než dobře.

 

16. Co třeba svlékání na tribunách? U nás se tohle moc nedělá. Myslíš, že kdyby s tím začaly holky, že by to něčemu pomohlo?

No…. :D, nepomohlo no :D Určitě nepomohlo… Ať to je, tak jak to je 50 let, ať se radši nikdo nesvléká.

 

17. Chtěl bys něco vzkázat fanouškům?

Hlavně, ať nás podporujou a fandí, i když se zrovna nedaří, jezdí za náma i ven a ať nám upečou nějaký řízky. :D :D

Na tohle téma jsem namítal, že jak to napíšeme, že se určitě najde brzy dobrá duše a nějaký šnitzlíky přistanou před zápasem v kabině. Peter říkal, že se tomu určitě nebrání a že si případně s klukama rádi pochutnají… Tak uvidíme, hlavně ty řízky případně po zápase neházejte jako Brumíky na led… přece jen se na led i plive a řízek nemá obal. :D 

Díky za rozhovor pro ROT

 

No přátelé, a to je vše… byl to první rozhovor, který jsem takto dělal, takže prosím buďte shovívaví… snažil jsem se, co jsem uměl. Pokud máte na toto téma nějaké připomínky, či dotazy, na které byste chtěli znát odpovědi, šup s tím do našeho mailu. 

 


Pro RoT zpracoval VV