"BOBování je charitativní festival zaměřený na pomoc postiženým dětem potřebující finanční příspěvek na konkrétní přístroj, rehabilitační pomůcku či lázeňský pobyt, který není hrazen zdravotní pojišťovnou, nebo je hrazen, ale jen zčásti. BOBování pořádá regionální folková kapela Bob a Bobci, která tento charitativní festival založila na počest zesnulého kapelníka Josefa Boba Zelenky. Bob byl velký milovník života a rád dělal lidem kolem sebe radost, a když bylo třeba, pomohl. Bohužel mu osud nedopřál potomka, přesto, pokud se někde objevila dětská tvář, snažil se ji rozesmát. A tak vzniklo BOBování. Pomáhá dětem již pátým rokem, a to za podpory oblastních živnostníků, firem a účinkujících kapel se zaměřením převážně na trampskou, folkovou, bluegrassovou a country muziku."

Josef Bob Zelenka

 

Proč ale RoT a BOBování?

Někteří z Vás možná minulý rok zaznamenali dražbu dresu Martina Ručinského - ta znamenala v celkovém důsledku neuvěřitelný finanční příspěvek v podobě šeku, který přesahoval 92.000,- Kč a zvýšil vybranou částku pro mladíka Ondřeje Krejču z Litvínova na úžasných 170.000,- Kč. Jelikož si tuhle akci ze strany fans hokeje vzal pod svá křídla současný předseda RoT Ptakulin, nebudeme ani letos stát mimo, právě naopak.

ondra sek

Pro letošní BOBování je již nyní dohodnuta dražba litvínovského dresu legendy českého hokeje Jiřího Šlégra s číslem 19, ve kterém odehrál domácí utkání sezóny 2013/2014. Dres bude opatřen vlastnoručním podpisem s věnováním a bude předám osobně od Jirky. O aukci budete včas informováni v samostatném článku. Ale ani to by ještě nemuselo být vše... O dalších možnostech spolupráce na této charitativní akci se jedná, uvidíme, co z toho vyplyne...

 

Takže kde se bude letos BOBovat?

Dne 12. 4. 2014 v Besedě - Hrob u Teplic od 18:00 

 

Účinkovat budou: 

Bob a Bobci (Křižanov)
Kalandra Memory Band (Most)
eMBéčka (Lipník nad Bečvou)
Stráníci (český Jiřetín)
Střepy (Světec)

 

A pro koho?

BOBování 2014 aneb BOBování pro Adámka

bob adamek

"Denně dojíždějí z Klášterce nad Ohří do denního stacionáře do Mostu a dvakrát za rok do lázní. Především rehabilitační pobyty v Klimkovicích jsou pro Adámka velmi prospěšné. Bohužel jsou však finančně náročné. Léčebný pobyt je zdravotní pojišťovnou hrazen pouze částečně, doplatek za Klim – therapy (speciální program pohybové terapie) je 46 060 Kč za čtyři týdny. Lékaři doporučují pobyt zopakovat tentýž rok ještě jednou, ale tentokrát si vše rodiče hradí sami, a to částkou 86 740 Kč. Lázeňská péče by se měla intenzivně opakovat, aby měla smysl, jde o záležitost sice velmi zdlouhavou, ale pro rodiče i samotného Adámka je jakýkoliv pokrok ohromnou výhrou. Příspěvek vybraný na letošním Bobování by byl použit především na uhrazení Adámkových léčebných pobytů v Klimkovicích.
Přidejte se k nám i letos a zaBOBujte si s námi. Adámek si to zaslouží."

Bob a Bobci

 


Pro RoT napsal Ptakulin