Rok se s rokem sešel a my se znovu chystáme BoBovat - kdo tuhle akci nezná, jakoby nebyl. Letošní rok jsme od klubu HC VERVA Litvínov získaly dva dresy vyrobené pro zápas při oslavě 70. let hokeje v Litvínově. Oba dva jsou podepsány kompletními týmy a objeví se v průběhu příští týdne v aukci. Její výtěžek pak zašleme na transparentní účet, kam můžete svůj příspěvek poslat i vy.

Akce BOBování je zaměřená na pomoc postiženým dětem v regionu, potřebujícím finanční příspěvek na konkrétní přístroj, rehabilitační pomůcku, či lázeňský pobyt. „BOBovat“ budeme letos 22. dubna v 18:30 hodin v sále restaurace Beseda v Křižanově u Hrobu. BOBování pořádá regionální folková kapela Bob a Bobci, která tento charitativní festival založila na počest zesnulého kapelníka Boba, která miloval děti kolem sebe a rád jim dělal radost. Akci také podporují regionální živnostníci, firmy a účinkující kapely.
 
Letos pomáháme pětileté Adélce Steinickerové, která se narodila s poměrně vzácným dědičným onemocněním – Larsenovým syndromem.
Nemoc se projevuje nadměrnou pohyblivostí kloubů a vazů. Klouby se tak mohou snadno dostat ze své přirozené polohy a způsobit tak vážné komplikace, např. luxaci (vykloubení).
 
U Adélky byla také v souvislosti s tímto syndromem zjištěná vrozená vada – oboustranný pes equinovarus. Projevuje se chybným postavením nohou v hlezenním kloubu, kdy jsou nohy stočeny směrem dovnitř a vzhůru. Nejde sice o bolestivé onemocnění, ale ovlivňuje schopnost dítěte naučit se stát a chodit. Proto bylo nutné začít s léčbou již v kojeneckém věku.
 
Svoji první operaci prodělala Adélka již v deseti měsících. Klouby má postiženy na všech končetinách, potřebuje pomoc okolí i při nejběžnějších činnostech. BOBování by rádo Adélce přispělo k nákupu rehabilitačních pomůcek, kočárku, ortopedické obuvi a uhrazení lázeňského pobytu.
 

Od roku 2013 pomáhají i Ropáci a pořádají sbírky a aukce dresů hokejových ikon.
Pomoci můžete i Vy! Adélce byl založen transparentní účet, jehož číslo je 2401185594/2010. Tam můžete zasílat finanční příspěvky, ať už velké, či malé.
Děkujeme!

 

 

 

 

 


Ropáci on Tour, oficiální fanklub litvínovského hokeje