Žlutočerná masa se dala znovu do pohybu. Není cesty zpět, není čas na ohlížení, není prostor na pochyby. Všichni se zase vydáváme jedním směrem. My tu cestu už známe. Už jsme po ní nejednou šli. Je to cesta těžká, která neodpouští chyby ani zaváhání, ovšem naši hráči už došli úplně nejdál. A my jsme byli s nimi. Kam společně dojdeme tentokrát, záleží především na nich. To oni jsou v první linii, to oni zakoušejí bolest a utrpení, které jsou součástí cesty na vrchol. My jsme tu proto, aby se o nás mohli opřít, aby u nás našli útěchu, když jim bude nejhůř, aby u nás našli klid, když budou propadat zmaru a beznaději, aby si u nás mohli odpočinout a nabrat sílu na další bitvu.

   Naše Cheza nikdy neměla zámky ani paláce, nechodili k nám nejlepší hráči, přesto jsme jediní, kteří jsou mezi nejlepšími už dlouhých 58 let. A součástí klubu jsme vždy byli my, jeho fanoušci. Byli to naši dědové a pradědové, kteří hnali své hráče nahoru, kteří spolu s nimi prokopávali cestu mezi nejlepší. Byli to naši otcové, kteří neúnavně a trpělivě čekali na vysněný titul. Několikrát k němu měli blízko, ale dočkali jsme se ho až my. Vnuci a pravnuci těch, kteří se na tu cestu vydali jako první. 

   A i oni jsou tu dnes s námi. Stáli nebo seděli na stejných místech, ze kterých my budeme dnes hnát své hrdiny. Ani my je nenecháme padnout. A když padnou, jsme tu od toho, abychom jim pomohli zase vstát. 

   Naše Cheza vychovala několik hráčů, kterým se klaněl celý svět. Oni v tom světě mohli zůstat. Nezůstali. Vrátili se zpátky. Odešli, aby se mohli vrátit domů. Na starý rezavý zimák. Odcházeli jako mladí kluci plní odhodlání podmanit si hokejový svět a vraceli s pokorou, být prospěšní klubu, který je naučil hrát hokej. A my jsme byli u jejich odchodů a na stejných místech jsme byli, když se vraceli. A jsme tu pořád a s námi naši synové. A tak to půjde pořád dál a dál. Proto je Cheza nesmrtelná, protože ji máme hluboko v našich srdcích a tahle láska se předává z generace na generaci.

   Černá symbolizuje zem, ze které se škrábeme, když spadneme až na samé dno a žlutá je barva slunce, které nám dává sílu vytrvat a rvát se.


pro všechny Žlutočerné napsal Rádě