Požádali jsme Jiřího Šlégra o zaslání odpovědí, které poskytl pro rozhlasové vysílání. Neváhejte a podívejte se, jak zareagoval na otázky, které mu reportér kladl. Senátní volby proběhnou již tento pátek a sobotu 27. a 28. ledna. Nezapomeňte jít volit...

1. Proč by měli volit právě Vás?

Většina lidí mě zná jako sportovce. Celý život jsem zvyklý tvrdě pracovat, nevzdávat se, jít za úspěchem a vítězstvím. Tyto vlastnosti jsem připraven přenést i do práce senátora Parlamentu ČR.

2. Jaký nový zákon nebo novelu by jste navrhl jako první?

Určitě by to byl zákon vztahující se k problematice sociální spravedlnosti, týkající se vyplácení a zneužívání sociálních dávek bez práce. Není možné akceptovat, aby se pracujícím vedlo hůře než lidem na dávkách. Na Mostecku bohužel žije mnoho lidí, kteří mají malé mzdy. To musíme řešit, v naší zemi je práce velmi levná a to se musí systémově a především rychle změnit.

3. Jak by jste chtěl zvýšit důvěryhodnost senátu?

Ze svých zkušeností z poslanecké sněmovny vnímám, že senát se na rozdíl od sněmovny těší větší důvěře veřejnosti. Na druhé straně beru jako svůj úkol přesvědčit občany o tom, že zejména jako kontrolní orgán vůči sněmovně je senát důležitý a potřebný.

4. Co je nejpalčivějším problémem vašeho obvodu a jak chcete přispět k jeho řešení?

Myslím, že lidi na Mostecku nejvíce trápí jejich bezpečnost a to především v tzv. vyloučených lokalitách jakými jsou např. Janov a Chánov. Proto je potřeba posílit policejní hlídky a to jak pěší tak mobilní a nastavit tzv. nulovou toleranci zločinu, tzn. stejná pravidla pro všechny.

5. Co by jste konkrétně udělal pro zlepšení politické kultury v ČR, tedy nejen senátu?

Já vždy zůstanu stejným člověkem, jakým jsem už teď a nadále budu naslouchat lidem a snažit se řešit jejich problémy i vnímat jejich nápady a myšlenky. Já stojím vždy na straně lidí. Politik nereprezentuje jen sebe, ale především je zástupcem lidí z regionu, za který byl zvolen.

6. Budete se v případě zvolení věnovat senátorské práci naplno nebo se budete chtít souběžně věnovat jiným zaměstnaneckým, podnikatelským, politickým nebo dalším aktivitám?

Určitě se práci senátora budu věnovat naplno. Lidé na Mostecku si to jednoznačně zaslouží. Já s nimi budu mít přímou vazbu. Celý svůj dosavadní život jsem obětoval sportu, tak bych to rád propojil i případně v senátu. Budu ho tam podporovat, propagovat a pracovat pro něj, protože podpora sportu se pozitivně odráží i v dalších oblastech života – konkrétně v národním hospodářství, prevenci sociálních problémů a v neposlední řadě i ve zdravotnictví. Sport a politika jsou prostě provázané.