Litvínovský hokej se vždy pyšnil skvělou výchovou hokejistů a už 55 let působí nepřetržitě v nejvyšší soutěži. Pro každý klub je důležitá fanouškovská základna a dobře fungující fanklub. Bohužel v řadách litvínovských fanoušků probíhala v posledních letech stagnace a fanklub tohoto tradičního hokejového klubu poněkud pokulhával. V posledních měsících se v hlavách těch nejoddanějších zrodil nápad založit nový a fungující fanklub, který by klub důstojně reprezentoval. Jan Ptáček je jedním z hlavních propagátorů tohoto nápadu a postupně docílil se svými kolegy, že myšlenka se stala realitou. Za podpory klubu a těch nejoddanějších založili nový fanklub pod názvem „Ropáci on Tour“, samotný iniciátor nápadu se svěřil v rozhovoru s plány do budoucna a přiblížil, jak se celý projekt zrodil.

 

1. Honzo, společně s několika dalšími lidmi jste se rozhodli založit nový fanklub, co vás k tomu vedlo?

S myšlenkou založit nový fanklub se koketovalo poměrně dlouhou dobu. Každý klub potřebuje silnou fanouškovskou základnu a domnívám se, že právě ta nám v Litvínově svým způsobem chyběla. Stávající fanclub stagnoval, fandové v podstatě jakoby byli v určitém vakuu. Právě Ropáci on Tour by měli nabídnout alternativu, jak se spojit pod jednou skupinou. Oficiálním rokem založení bude ten se 14 na konci, což je pro Litvínov více než symbolické.

2. Jakých chyb se chcete vyvarovat vzhledem ke zkušenostem s předchozím fanklubem?

Zejména se budeme snažit oslovit co největší množství fanoušků, opravdu je spojit a nabídnout jim důvody, proč by se měli stát "Ropáky". Chceme pořádat pravidelné zájezdy, akce nejen s hráči a býti otevření. Rozhodně považujeme za nutné vést transparentní účetnictví tak, aby každý věděl, co se s vloženými financemi děje.

3. Chystáte nějaké akce pro fanoušky pod záštitou nového fanklubu?

 Na otázku jsem již víceméně odpověděl v předchozích řádcích. Lidé, se kterými do tohoto "projektu" vstupuji" jsou plni energie a já věřím, že ta se přenese i do dění v samotném fanclubu. Domnívám se, že budeme schopni nabídnout lidem dostatek důvodů, proč do fanklubu vstoupit. Mám radost z toho, že první ohlasy jsou velmi pozitivní.

4. Proč jste zvolili název "Ropáci on Tour"?

Samotný název vznikl  čirou náhodou. Je to už zhruba dva roky, když jsem přebíral oficiální fanshop klubu HC VERVA Litvínov. Právě při tvorbě designu na produkty mě napadl "Ropák". Šikovný grafik Filip Meisel (známý pro většinu jako moderátor z ledové plochy - Mukl) mu dal podobu a od té doby se již rozběhl určitý kolotoč. Ropák se líbil, prodala se velká řada produktů s touto postavičkou a i na tribuně se začalo skandovat: "Ropáci, do toho...". Před playoff s Plzní jsme od agentury Victory sídlící naproti fanshopu dostali dva velké bannery s "Ropáky" a magnety na autobus. Proč tedy odcházet od něčeho, co se chytlo, vešlo do podvědomí. Právě proto jsem zůstali u názvu, který je již etablovaný.

5. Jaký způsobem budete spolupracovat s vedením klubu? Chystá se vedení nějak podpořit tento nový projekt?

Bez úzké spolupráce s vedením by to ani nešlo. Těší mě, že podpora od vedení klubu je maximální. Celou dobu jsme v úzkém kontaktu nejen s generálním manažerem Ing. Robertem Kyselou a společně hledáme cestu, jak RoT podpořit ze strany klubu. Dovolím si již nyní tvrdit, že například sleva na permanentních vstupenkách bude pro mnohé fandy zásadním důvodem, proč se přidat.

6. První akcí nového fanklubu byl výjezd do Hradce Králové a posezení s hráči na Loutkárně, jak tyto akce hodnotíš? Naplnila tvá očekávání?

Oběma zmiňovaným akcím ještě předcházelo setkání s bývalým litvínovským hráčem Martinem Jenáčkem. Proběhlo v listopadu v restauraci Nudle a zúčastnil se ho velký počet fanoušků. Chtěli jsme Martinovi poděkovat za léta, která strávil v našem klubu. Zájezd do Hradce byl první akcí, kterou jsme veřejně inzerovali a propagovali. Nakonec se nás organizovaně vydalo 59 a celý výjezd ze hodnotit za skvělý, tedy až na zisk bodů. Více se o něm můžete dočíst na našich webových stránkách www.ropaciontour.cz Samotné posezení s hráči v litvínovské restauraci Loutkárna pak bylo možností, jak představit projekt fanclubu "Ropáci on Tour" velkému množství lidí. I o tomto setkání si můžete přečíst na výše zmiňovaných stránkách. Podle všech ohlasů se večer povedl, lidé odcházeli spokojení a celý náš tým si mohl nad ránem utřít z čela pot a pogratulovat si. Teď nás čeká ta zásadnější část práce, ale jsme připraveni se do toho s vervou pustit.

7.Jakým způsobem budete nabírat nové členy?

Způsob "náboru" nových členů ladíme, stejně jako připravujeme stanovy "Ropáků". Nejdůležitějším bodem na našem programu je nyní zahajující schůze a samozřejmě registrace sdružení na ministerstvu vnitra. Všechno chceme stihnout tak, abychom před novou sezónou mohli již plnohodnotně fungovat. O veškerých krocích budeme pravidelně informovat na našem webu. Pokud by měl kdokoliv nějaký dotaz, může využít email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

8. Ty jsi známý svou oddaností k litvínovskému klubu, co pro tebe znamená být jedním ze zakladatelů nového fanklubu?

Je to pro mě čest. Chtěl bych tímto poděkovat všem lidem, díky kterým jsem se do celého dění okolo litvínovského hokeje dostal takhle daleko. Každý, kdo bude chtít, se v těchto slovech poděkování najde. Zároveň bych chtěl popřát novému sdružení co nejvíce úspěšných let a hodně černožlutých fanoušků.

9. Spustili jste webové stránky, jakým směrem se budou ubírat? Chystáte na nich ještě nějaká vylepšení pro fanoušky?

Stránky jsou prozatím v určitém "rozběhovém" režimu. Myslím, že právě něco takového fandům také chybělo. Pracujeme na vložení fanouškovského fóra, tak aby nebylo nutné chodit na již zavedené http://litvinov.blueforum.cz To samozřejmě poskytlo fandům našeho hokeje velkou službu (díky Martinovi Š. alias Unihocovi), ale chceme mít vše pod jednou střechou. Na vylepšování je stále prostor. Rozhodně bychom rádi přinášeli pravidelné reporty z výjezdů a informovali fanoušky o dění nejen ve fanclubu, ale i okolo celého litvínovského hokeje. Doufám, že si k nám černožlutí najdou cestu.

  


Otázky pokládal Ondřej Vlk 

Foto v úvodníku E. Beneš