Rok se s rokem sešel. Vloni jsme v euforii slavili titul, letos hrajeme o samotné bytí. To nic nemění na naší podpoře akce, které jde o dobrou věc. I letos vstupuje fanklub litvínovského hokeje Ropáci on Tour do charitativního festivalu BOBování 2016, který se uskuteční 16. dubna 2016 od 18:30 v restauraci Beseda ve Hrobě u Teplic. Do aukce se nám podařilo od klubu HC VERVA Litvíno získat dresy dvou velikánů českého hokeje.

!!! O spuštění samotných aukcí vás budeme informovat v samostatném článku !!!

 

bobovani 2016

 

CO je to BoBování?

"BOBování je charitativní festival zaměřený na pomoc postiženým dětem potřebující finanční příspěvek na konkrétní přístroj, rehabilitační pomůcku či lázeňský pobyt, který není hrazen zdravotní pojišťovnou, nebo je hrazen, ale jen zčásti. BOBování pořádá regionální folková kapela Bob a Bobci, která tento charitativní festival založila na počest zesnulého kapelníka Josefa Boba Zelenky. Bob byl velký milovník života a rád dělal lidem kolem sebe radost, a když bylo třeba, pomohl. Bohužel mu osud nedopřál potomka, přesto, pokud se někde objevila dětská tvář, snažil se ji rozesmát. A tak vzniklo BOBování. Pomáhá dětem již několik let, a to za podpory oblastních živnostníků, firem a účinkujících kapel se zaměřením převážně na trampskou, folkovou, bluegrassovou a country muziku."

Pro koho se letos „bobuje“?

Kryštůfek (7) z Krupky u Teplic

V důsledku předčasného porodu došlo u Kryštofa krátce po narození k závažným zdravotním komplikacím, k nadměrnému hromadění mozkomíšního moku v mozkových dutinách. I přes opakované neurochirurgické zákroky došlo k poškození mozku projevující se opožděným psychomotorickým vývojem. Jedna z nejúčinnějších léčebných metod Klim - therapie je pro chlapcovu rodinu finančně nedosažitelná, čtyřtýdenní léčebný pobyt stojí přes padesát tisíc korun a ročně jsou zapotřebí dva takové pobyty.

Martínek (10) z Oseka

Martin se narodil jako zdravé miminko, před pátým rokem života ale onemocněl angínou a přidaly se komplikace. Tři dny byl chlapec v kómatu a snad symbolicky se z něj probral v den svých pátých narozenin. Byla mu stanovena diagnóza diabetes mellitus I. typu. Ten se však v průběhu let změnil na nestabilní diabates, kdy hladina cukru v krvi klesá a stoupá bez zjevných příčin. Na podzim 2015 byla Martínkovi diagnostikována další nevyléčitelná choroba kostí – osteopoikilie. Výtěžek z charitativního turnaje použije rodina na zajištění pomůcek, které nehradí zdravotní pojišťovna, třeba infuzní sety, zásobníky k inzulinové pumpě, proužky do glukometru a další. Roční náklady na zajištění těchto pomůcek šplhají ke sto tisícům.


 Za Ropáci on Tour ptakulin, předseda fanklubu