Juniory v neděli od 18:30 po utkání "A" s Chomutovem čeká první semifinále! Zůstaňte tedy po utkání a podpořte tak juniory v cestě do finále!

"A" týmu Litvínova v neděli posledním zápasem končí ne úplně povedená sezóna, což se ovšem nedá říci o mladých nadějích litvínovského hokeje, neboť junioři úspěšně zvládli velmi náročnou čtvrtfinálovou sérii s třineckými Oceláři a v rozhodujícím pátém duelu tak vydřeli postup do semifinále. Jsou tedy zase o krok blíže velkému úspěchu. Semifinálová série proti Plzni startuje a litvínovští, jako lépe postavený tým po základní části, začínají v neděli od 18:30 na domácím ledě. Už v pátém čtvrtfinále proti Třinci jste si na juniory cestu našli a pomohli tak vytvořit parádní atmosféru, řekněte svým známým a přijďte znovu v co největším počtu podpořit mladé vycházející hvězdy litvínovského hokeje.

  


  

Jako pozvánku před sérií přikládáme rozhovor s trenérem juniorů Radkem Mrázkem.

"Postoupit je fantastické! Je to pro nás odměnou za celosezónní dřinu."

 

RadekMrzek

Jak hodnotíte čtvrtfinále s Třincem?
Zbytečně jsme si zkomplikovali postup, do Třince jsme odjeli za stavu 2:0 a chybělo nám pouze jedno vítězství k postupu. Bohužel se nám v Třinci nepodařilo ani jednou vyhrát a museli jsme o postupu rozhodnou doma v pátém utkání. Kluci celou sérii výborně odmakali, to už dokázali v prvním utkání, kde otočili prakticky ztracený zápas. V pátém utkání jsme si od druhé třetiny šli jednoznačně za vítězstvím a postupem do semifinále. Sice nás trochu přibrzdila první třetina, která byla hodně nervózní, ale nakonec jsme to zvládli.

 

Jaká bude série s Plzní?
Bude to bitva, bojovnost, prostě pravé mládežnické playoff. Plzeň bude určitě v plné zbroji, postahují co půjde a my se jim musíme postavit. Věřím, že kluci mají na to, aby Plzeň porazili.

 

V letošní sezóně už nemůžete být hůř umístěni než na 3. místě. Jak by jste reagoval, kdyby vám to někdo řekl před začátkem sezóny?
Před sezónou jsem prohlašoval, že bude velice těžké se probojovat do playoff. Mužstvo se po počátečních problémech vypracovalo, disciplínou a bojovností se dostalo takto nahoru. Považuji to za skvělý výsledek, ale když budeme dál hrát svoji hru můžeme se dostat ještě výš.

 

Co by jste řekl na výkon vašich klíčových hráčů?
Kluci co mají táhnout tým to dělají, dokazují to po celou sezónu. Na playoff nám pomohl Pavel Písařík, který hodně vyrostl mezi chlapama v Mostě a ta soutěž mu hrozně pomohla. Nechtěl bych tu jmenovat jednotlivce, protože to bychom tu byli do rána. Byl to výborný týmový výkon na který jsme se mohli po celou sezónu spolehnout. Navíc podle mě máme nejlepší brankaře v celé extralize juniorů. Je to jedno s druhým, ale kluci vyhrávají hlavně kvůli tomu, že hrají jako jeden člověk.

 

Co pro vás znamená postup do semifinále?
Je to pro nás odměna za tu tvrdou dřinou, kterou jsme po celou sezónu odváděli. Začalo to letní přípravou a kluci ukázali, že chtějí hrát to co jim řekneme. Je to skvělý pocit dostat se takhle daleko a doufám, že ještě nekončíme a postoupíme do finále.

 

Ondřej Vlk

 


Redakce RoT

rozhovor převzat z webu mladez.hokej-litvinov.cz