Když jsme hráli první zápas v Olomouci 9. září, tak už jsem koukal do kalendáře, kdy tu hrajeme další utkání. Vyšlo to krásně na neděli 4. prosince, což pro výjezdy ven je ideální. Tak už jsem dopředu plánoval, že vyrazím. Ale pro tento výjezd jsem zvolil jinou formu dopravy, než za poslední dobou mnou využívané CK Buliss Tour.

     Jelikož mám přímo v Olmiku příbuzné, tak jsem si řekl, že bych mohl spojit příjemné s užitečným a tento výjezd spojit s rodinnou návštěvou. Rozhodl jsem se využít služeb ČD, sice vím, že mají času dost, ale pro přesun do Olmiku jsem chtěl zkusit to slavné Pendolino, se kterým jsem ještě nikdy nejel. Ti, co mě osobně znají, tak ví, že jsem se na tuto cestu pečlivě připravoval a celou cestu přes FB řádně mapoval (ale nejsem selfie maniak).

     Vyrazil jsem už v sobotu. Musím říct, tato cesta vlakem byla pro mě fakt super a líbilo se mi to. V podstatě čistý cestovní čas z Teplic do Olmiku bylo něco málo přes tři hodiny, což je na takovou dálku super. A první část tohoto reportu už píšu přímo z onoho Pendolina. Zbytek píšu v jiném našem "rychlovlaku" Leoexpress mnou nazývaný Leoš.

 

IMG 20161203 141407         IMG 20161204 165337

 

     O hokeji se asi nemá cenu nějak rozepisovat, všichni jsme to viděli, jak to dopadlo, proto je asi zbytečné cokoli k tomu psát. Asi jen to, že atmosféra od nás ropáků na daném zápase byla výborná, fandili jsme celou dobu a užívali si to. Abych se přiznal, tak jsem byl rád, že hned po zápase jsem nemusel jet domů, protože po takové náloži by asi byla cesta hodně pochmurná. S tetou, která byla takhle na hokeji poprvé, jsme po zápase zašli ve městě na pivo a tu porážku řádně zapili a zajedli. Takže tu prohru jsem bral tak nějak s nadhledem a užíval si v podstatě takovou malou dovolenou.

     No a v pondělí mě opět čekala cesta zpět na sever. Jak jsem zmínil pro přesun zpět jsem použil černožlutého Leoše. Touto formou bych chtěl poděkovat své tetě a ta by také touto cestou chtěla pozdravit všechny ropáky, které poznala a už se těší až v lednu přijede k nám na sever a půjde na hokej k nám do Litvínova. Výjezd tak trochen jinak, protože jsem využil kromě letadla všechny dopravní prostředky, které jsou na trhu k mání (auto, autobus, vlak, metro, tramvaj i chůzi). Celý dojem z velmi povedeného výletu, tak jen trochu pokazila Cheza, ale nač si v této sezoně kazit náladu, prohry zkrátka ke sportu patří a po loňské sezóně se těch pár proher v letošní sezoně tráví tak nějak lépe. :) 

  


Pro RoT napsal Honza Trousil