21.ledna, neděle hrací den ELH. Hradec, venku. Již dávno bylo rozhodnuto. Jede autobus. Autobus, který vyjede bez ohledu na finanční ztrátu, kterou v kase RoT způsobí, což se dalo vzhledem k času zápasu a přenosu ČT předpokládat. Ale co, my chceme kluky padajíc na držky, tak i my musíme vystoupit z komfortní zóny.

Nebudeme si lhát, ani mně se dvakrát nechtělo, ale zvěsti o návratu prvního maroda mne přesvědčily, že odjezd rodiny od babičky po O, je to pravé ořechové. Často přemýšlím, jakou svatozář musí mít naše manželky/partnerky. Místo domácí pohody a zážitků volíme dobrovolně X hodin v buse, 60 minut hry, kde hraje naše Cheza.

15:00 Litvínov - 29 pacientů odjíždí směr HK, ve čtvrt v Mostě další 4 a v Lovo jeden kus. Cesta beží v rytmu Špácovo hitů, hodnocení pátku (často bylo krátké a výstižné), předpovědí dnešního zápasu. Přes různé kontakty se ustálil počet přebytečných vstupenek na čísle 3 - díky za ně, Černo-žlutá rodinka ušetřila 3/5 nákladů za vstup. Působí to jako blbost, ale třeba pak půjdou na zmrzku a mámě nebude tolik vadit způsob travení odpoledne - svatozář. No nic, jdeme na to.

1/3 - 1. vyloučení, přežili jsme 2.vyloučení, začátek vyučování přesilovek. Lektor pan profesor Bednář 1:0. Ale dá se na to dívat. Pozitivní změna proti pátku. Faul, budeme hrát (bránit) přesilovku, ponechaná výhoda, zámek při 6 na 5. Neuvěřitelné a Fery Gery to tam pověsil 1:1. Ano, ten Fery Gery, kterému se na netu nakládalo minimálně poslední dvě sezony. Frantovi to letos sedí, jak prdel na hrnec, škoda, že je v tom lehce osamocen. Jelikož tam byl další faul, trpíme přesilovku. Ale stále je to koukatelné a nepůsobí to jako zápas 2x13. Další šance na obou stranách Kanty brání nerozhodný stav, Luky připravuje tutovku, konec první periody. Vajgl pauza je plná otázek. Kdo vyměnil tým? Proti pátku jsme byli na puku, mělo to parametry. Avšak v hlavě jsou i vzpomínky na páteční druhou třetinu - sýčkové.

2/3 - 1.minuta -> 1.gól druhé třetiny - v naší síti 2:1. 1. vyloučení druhé třetiny -> 3:1 , 2.vyloučení -> 4:1, 3. vyloučení -> 4:2 Vanta střílí, Gery tečuje 28 minut do konce. To je ještě hratelný!!! 4.vyloučení -> 11s před koncem třetiny 5:2.

Vajgl pauza. Bude ještě Kanty, nebo půjde Suky? Toť asi jediná publikovatelná otázka. Pardon, mimo otázky. Furt vole věříš, že vyhrajem jak si říkal?

3/3 Tak Suky, proč ne. Kantymu v Hradci nezapomněli jeho prohlášení při jeho odchodu z MHK. Další třetina přímo pod kotlem Ultras Mechov by asi nic neřešila. Špatně vystřídáno, nájezd na Sukyho, 6:2. Rybár si vybírá slabší chvilku, vyráží dalekonosnou střelu a Tráva face to face dává na 6:3. 16 minut do konce, pojďme dáme to. A pak přišla děti 5. využitá přesilovka v řadě. Bohužel jí hrál Hradec. 7:3. Brankáři, aby se posrali. No nic, domácí hrají hru “Tref zobáka do řepy”, snad už Sukymu přestalo zvonit v uších.

tref zobaka

Fanoušci domácích se baví, odpovídačky kotle a jednotlivých sektorů, pěkný. I sektor hostů byl vyzván. Díky Birkowe (Hradecký support leader - ten s tím megafonem), do příště natrénujeme odpověď Cheza Litvínov, Cheza Litvínov. Na slabiky to sedí. Nějaká vlna proběhla, prostě ten zápas, kdy doma vedeš 7:3 a jsi v klidu. Pokud si to už nepamatuje z Litvínova, není chyba na vašem přijímači. Konec. Gery nej hráč, podávání rukou a až na jednoho, všichni kluci čekají společně na 90% týmu, plácnou a jedou.

Na cestu zpět Špáca poladil ultrahitovky a tak nebyla ani moc slyšet masochistická debata o tom, že po příjezdu do Litvínova kolem půlnoci, někteří ladí budík na 4:00 a šup do rachoty. Fuj, já ho poladil až na 4:06 :-) Co dál? Zajímavá otázka. V novinách jsme četli mnoho, tak uvidíme, ale možná by nepotřeboval o(D)kysličit jenom tým.

Pro RoT napsal Pjotrek ze Severu / foto Stanislav Souček (zdroj web HK)