Pro většinu normálních homo sapiens končí léto, s tím i doba dovolených a pomalu se myšlenky upínají k představě podzimu a nádherně trudomyslných dní, kdy je tma a dá se prd co dělat. Nenormální homo sapiens, v tomto případě klan Ropáků, naopak pomalu začíná ožívat a vymýšlí první letošní alotria. Pokud počítáte klasicky rok od Ledna, pak si slovo letošní pochopitelně škrtněte.

20170826172805 IMG 2283

                                                                 Společná fotka u busu je již tradicí 

Tou první velkou akcí se stal výjezd za hranice, kde na nás z billboardu nekoukali divní staří pánové, ale jakási divná stará teta. Ano byli jsme v Německu, tedy konkrétně v Drážďanech, kde Litvínov absolvoval v rámci místního turnaje souboj s poměrně atraktivním soupeřem z města úzce se starou tetou spjatým s Eisbärenem Berlín. 

Odjezd vyprodaného autobusu (díky všem) proběhl netradičně již v deset ráno, ale nebylo snad nikoho, kdo by opovrhnul možností mrknout se v rámci výletu za Chezou, co asi tak nabízí německé obchoďáky, či procházky po historickém centru Drážďan.

Pokud si tedy u té procházky odmyslím rozhovor, který jsem coby znalec zvířecí řeči odposlechl na nádvoří Zwingeru, nejvýznamnějšího komplexu barokních budov v celém Německu. Pták „Trochu to připomíná Vídeň.“ Vlk „Nemám rád Vídeň, z Vídně mám rád jen Prátr.“ :c)

No je fakt, že Prátr tady nemají, tak vyrazit směr pěkně nákupní centrum. Myslím, že většina z vás někdy obchoďák viděla, tak následující události jen ve zkratkách, které jsem našel ve svém palubním deníku.

Ukazuju směr kudy jít. Navigace nás posílá úplně jinam. Navigace má pravdu. Jsme v obchoďáku. Pták se v obchoďáku vyzná. Objeven Primark. Objevena bundička (osobní poděkování všem, kteří mi pomáhali hledat oblečení pro dceru.) Objeveny legínky. Objeveno tričko s holčičkou. Objeven Skuhrák stojící frontu u kasy… :c)

Pomalu nastal čas na dodržení letité místní taškařice, a protože jsme humanisté zbombardovali jsme jen Tramín, Bratwurst, Paulaner a přesun na zimák.

Hala v Drážďanech je milý malý útulný stánek a my jsme se v něm i díky skvělému výkonu našich hráčů cítili jako přistěhovalci šířící tu pravou černožlutou víru pohodlně. Pravda neobešlo se to bez drobného nedopatření, kdy jeden nejmenovaný člen výpravy omylem vyhodil do koše kelímek od piva, na který byla záloha dvě Eura, ale protože jsem si pamatoval, kam jsem ho hodil a koš nebyl hluboký a dvě Eura jsou dvě Eura, no pojďme od toho… 

IMG 20170826 164119 863

                                                                   V hledišti jsme obsadili sektor domácích

Na ledě kluci na přípravu soustředěným výkonem vyhráli 2-1 a postoupili do nedělního finále. Atmosféra duelu nebyla nijak bouřlivá, ale i berlínské hokejky měly v hledišti své fanoušky v dresech a tak byla podpora řekněme halb to halb. Výborným výkonem se podle mého prezentoval Kántor a protože jsem jej viděl chytat poprvé, tak pořád nemusím sdílet vaše rozpaky z tohoto gólmana. Po zápase klasické focení, Pták samaritán věnoval chudému německému fanouškovi naší šálu a hurá domu. 

20170826172451 IMG 2276

                                                         Ptakulin s fanouškem Berlína

Závěrem jako vždy poklona všem, kteří zájezd uspořádali. Bez vaší práce ve vašem volném čase by se to nikdy neobešlo. Díky !


Pro RoT napsal Filák / foto Jan Jindra