Nápad zorganizovat mezi svátky pro fanoušky setkání s hráči se zrodil v našich hlavách asi před měsícem.  A jelikož nejsme líní a žádné lopaty, začali jsme konat. Do příprav se zapojila dobrovolně řada lidí, bez jejichž pomoci by se večírek těžko uskutečnil, alespoň ne tak, jak jsme ho mohli zažít.

Konstelace hvězd pro večírek byla příznivá, zápas skončil vítězstvím Chezy, nálada a startovní pozice tedy lepší býti nemohla.  Když jsme řešili, kde večírek uskutečnit, Loutkárna byla jedna z variant, načež bych řekl, že tato volba se ukázal býti správnou. 

Finální přípravy na samotný večírek začaly již okolo druhé hodiny odpoledne, kdy se řada dobrovolníků sešla v horním patře Loutkárny (přičemž přípravy v pátek skončily až okolo 1 hodiny ranní, kdy byly hotovy úpravy nového webu a prezentace na večírek).  Někdo připravoval lístky na tombolu, jiní zase nafukovali balonky, další připravovali projekci, stoly pro hráče. O práci nebylo nouze. Naštěstí se vše stihlo, i když to bylo slovy pana Bosáka o „prsa japonské ženy“, a tak jsme se mohli nakonec v klidu odebrat na zimák.

Již krátce po skončení zápasu jsme začali vítat první návštěvníky večírku a byli jsme dost zvědaví, v jakém počtu se nakonec sejdeme. Obávali jsme se, zda nepřijde málo lidí nebo naopak moc a bude problém, kam fanoušky naskládat. S místem, hlavně tedy k sezení, problém byl, ale věříme, že všichni návštěvníci měli pochopení. Loutkárna byla zaplněna, velmi jsme si oddychli, že nebudeme koukat na prázdný sál.

Program byl zahájen promítnutím videa o slavných litvínovských hráčích z nedávné minulosti, přičemž dva  aktivní ještě tento večer seděli u stolu hráčů. Byli to Martin Ručinský a Jiří Šlégr.  Následovalo úvodní slovo Ing. Roberta Kysely a Jirky Šlégra, kteří přivítali příchozí fanoušky a řekli pár slov. Slova se následně ujal Ptakulin, který taktéž přivítal fandy a za pomoci prezentaci na plátně prozradil program večera. Následně  představil i celý fanouškovský projekt RoT a to včetně nových webových stránek a zároveň bylo řečeno kdo jsme, co je naším cílem a jak toho hodláme dosáhnout. Na podium byl taky pozván Petr „Bohy“ Boháč, kterému bylo poděkováno za svojí doposavad vykonanou práci pro fanklub, bylo mu popřáno brzké uzdravení a samozřejmě pozvánka ke spolupráci, jakmile to Petrovo zdravotní stav dovolí.

A protože hráči už povečeřeli gulášek, mohlo se začít s tím, co bylo pro řadu návštěvníků jednou z priorit - autogramiáda a focení s hráči. Kluci byli v obležení fanoušků, podepisovalo se kde co, včetně částí těla.

Následovala 1. soutěž a to byla střelba na hokejovou minibranku. Nicméně ne tenisákem či pukem, ale citronem.  Kvalitních střelců bylo dostatek, soutěž byla dramatická, ale nakonec v česko-německém finále zvítězil zástupce německých fanoušků Jan H. a jako výhru si odnesl  tričko Kappa z litvínovského fanshopu od firmy Allsports , což byla cena i pro následující soutěže.

Po krátké volné zábavě a vylosování dalších soutěžících (ne každému se asi chtělo, proto losování probíhalo i na vícekrát) jsme přistoupili k další soutěži a tou byl vědomostní kvíz z oblasti hokejových pravidel. Ten se skládal jak z teoretické části, kterou soutěžící měli na papíře, tak i z praktické ukázky, kterou předvedl člen prodejního týmu našeho Bauer fanshopu David Malý, který je i hokejovým arbitrem. Nastoupil na podium samozřejmě v plné zbroji, což v kontextu s výkonem prostenalů v odehraném zápase vyvolalo vlnu bouřlivých pokřiků :-D Po ujištění, že pod helmou se neschovává pan Hribik se obecenstvo zklidnilo, soutěž začala a to za účasti 2 dívek a 1 muže.  Vítězem se překvapivě stala dívka, nicméně stálá a velká fanynka Petruška N., čili pro znalé to zase až takové překvapení nebylo.

Po této soutěži přišla na řadu tombola, resp. vylosování výherců prvních 5 cen. Losování se opět ujala sličná asistentka Paty, které se podařilo nakonec vytvořit u vylosování prvních 2 cen slušnou zápletku a byli jsme podezřelí, že jsme losování pojali ve formě slavné „karlovarské losovačky“.  Výhercem těchto cen se totiž nestal nikdo jiný než náš ropácký ajtý specialista Unihoc (vytvořil nové blueforum po zavření ofi fóra, významně se podílel na vzniku web stránek Ropáků atd). Mohu však všechny ubezpečit, že vyhrál opravdu jen díky náhodě a ze svého pohledu to považuji i za jakousi formu vyšší spravedlnosti, vzhledem k práci, kterou vykonal.  Tráva s Jánym sice tvrdili, že je to určitě  cinknutý :-D, ale já vím, že nebylo. Zajímavostí také bylo, že velmi žádanou cenu a to karton plechovek Staropramen (věnovala do tomboly mostecká hospůdka  „U Jitky“ ve Sportě) vyhrála žena a její radost z výhry byla opravdu více než překvapující J

Třetí soutěží  bylo malování na obličej po dobu písničky.  Tři vylosované páry se ujaly soutěže opravdu bez ohledu na vlastní zašpinění. Bylo to dramatické a obětování pomalovaných bylo opravdu velké. Výhercem se nakonec stala dobře známá dvojice Markétka a Nasky, důvod proč naleznete ve fotogalerii :-D

Během této soutěže jsme požádali děvčata, která měla na starosti tombolu a výběr dobrovolných příspěvků na RoT, aby sečetla vybrané peníze a mohli jsme částku veřejně oznámit. Přátelé, celkově za tombolu a dobrovolné příspěvky a prodej ropáckých samolepek jsme dosáhli na částku 10 633,- (desettisícšestsettřicettři)  Děkovali jsme už včera, ale domnívám se, že toto si zaslouží i opakování – děkujeme tedy ještě jednou všem, co přihodili. Přispěli nám samozřejmě i hokejky, Růča si koupil 50 lístků do tomboly, možná i proto byla ta potíž, najít toho správného výherce k některým cenám. Bůh ví, kolik jich měl u sebe? Přispěly ale všechny hokejky, holky u vstupu je prý nemilosrdně zkasírovaly :-D Večer samozřejmě s sebou nesl určité náklady, po jejich započtení je tedy skutečně připsanou částkou do ropácké kasy částka 9 030,-

Poslední soutěží  bylo tancování  s balonky.  Opětovně soutěžily 3  páry. Nejmladší českoněmecký vypadl hned ze začátku. Zbývající 2 bojovali o výhru, ale v momentě, kdy jsme  žádali po párech větší rotaci, bylo záhy rozhodnuto. Vítězem se staly Bělča a Petruška (vyhrála i vědomostní kvíz).

S touto soutěží skončil i oficiální program celého večera, kdy už následovala pouze volná zábava. Nečekanou třešničkou na dortu se však stal Roman Vopat a jeho příchod na Loutkárnu. Vzápětí se i on stal „obětí“ hladových fandů, kdy opětovně se podepisovaly dresy, trička, ruce, břicha.  Během této autogramiády ještě proběhlo námi velmi oblíbené video kde Vopi umravňuje Herr Vašíčka, které se setkalo s bouřlivou odezvou.

A to je opravdu konec :-D Následovala už neřízená a volná zábava.

Závěrem bych chtěl říci, že večírek považujeme za vydařený a jistě budeme chtít podobné akce s hráči pravidelně opakovat.

 

Chtěl bych zde taky vyjádřit poděkování lidem a organizacím, bez kterých by vznik tohoto večírku byl jistě složitější nebo spíše i nemožný.

Ing. Robert Kysela, Kamil Burda a HC Verva Litvínov a.s. za věcné ceny do tomboly a obecně za support, který nám věnují.

Loutkárna Litvínov a M. Brettshneider, za poskytnutí prostor, obecně za nejrůznější ústupky a pomoc při realizaci celého večera  - www.facebook.com/loutkarna.litvinov

ALLSPORTS a.s. – fanshop Bauer Litvínov – za věcné ceny do soutěží

Hospůdka u Jitky (ve "Sportě" Most), p. Maráz – za věnování ceny do tomboly –  www.facebook.com/HospudkaUJitky

Jan Cílek - za vytvoření webových stránek ropáků a následným úpravám, kterým věnoval výraznou část vánočních svátků a bude je s námi i nadále upravovat.

V neposlední řadě je také potřeba poděkovat řadě fanoušků, kteří obětovali svůj čas a významným způsobem pomohli ke vzniku a hladkému průběhu celého večera. Jmenovat nebudu, nerad bych na někoho zapomněl. Velké díky Vám všem kamarádi. J

 

Kdo dočetl až sem, tak poklona za trpělivost.

 

Fotogalerie

  


Za redakci RoT, VV