Třetí aktualita o BOBování 2014 - aukce dresu na portálu Aukro.cz byla právě spuštěna: Dres Jiřího Šlégra pro BOBování 2014. Poběží přesně týden, poté již proběhne samotné předání dresu výherci a samozřejmě i finanční hotovosti malému Adámkovi na BOBování 12.4.2014, které se uskuteční v Besedě ve městě Hrob od 18:00. Nezapomeňte, že přispět může opravdu každý...

 

Charitativní aukce dresu Jiřího Šlégra pro BOBování 2014

Předmětem této charitativní aukce je originální dres Jiřího Šlégra z týmu HC VERVA Litvínov, ve kterém nastupoval v sezóně 2013 / 2014 v TELH. Veškeré finanční prostředky z této aukce budou věnovány malému Adámkovi Matuškovi z Klášterce nad Ohří. Dres je opatřen certifikátem, který vydal hokejový klub HC VERVA Litvínov.

 

BOBování 2014

 

Proč spojení litvínovský hokej a BOBování?

 

Loňský rok jsme se poprvé zapojili do této unikátní akce - žlutý hraný dres Martina Ručinského ze sezóny 2012/2013 byl vydražen na Aukru.cz za 62.200 korun a stal se z něho jeden z nejdražších dresů této sezóny (pozn. aut. – dražší byl snad jen dres J. Jágra ze zlaté edice). Proto i nastavená částka Kup teď na 59.000,- Kč - snad se k ní přiblížeme...

Výhercem loňské aukce byli členové představenstva společnosti Kooperitava, a.s., kteří ho věnovali svému kolegovi k narozeninám. Ing. Milan Nidl, MBA vyjádřil přání nedostat žádný dar, ale požádal své kolegy, aby mezi sebou vybrali peníze, které by rád věnoval na charitativní účely. Oni spojili příjemné s užitečným. Martin Ručinský dres předal osobně v Praze přímo při zasedání představenstva. Skončil opravdu v dobrých rukách – srdce pana Milana Nidla je žlutočerné...  Pochází z Mostu, jeho oba synové hráli hokej a on fandí našemu milovanému klubu. Na samotné akci BOBování byl dne 13. dubna 2013 malému Ondrovi předán z rukou Bc. Jana Ptáčka šek v hodnotě 92.460 Kč. Martina Ručinského zastupoval neméně důležitý host, Ing. Robert Kysela, výkonný ředitel klubu.  Jak se podařilo nasbírat zbylé peníze? Druhý v aukci skončil další věrný fanoušek pan Martin Zajpt. Martin Ručinský se po dohodě s vítězi aukce rozhodl věnovat mu svůj černý dres a on pak přispěl k navýšení celé částky. Zbylou částku pak mezi sebou vybrali zástupci fanoušků a slečna Markéta Valková mezi zaměstnanci call centra nejmenované banky.

Vyhrát v samotné aukci může jen jeden - pomoci ale může každý, ať již účastí na samotné akci a vhozením daru do kytary nebo vložením libovolného příspěvku na účet2400256725/2010. Každý může poslat příspěvek, který je v jeho možnostech a jako variabilní symbol uvést rok založení klubu: 1945. Před samotným BOBováním proběhne součet plateb, které proběhnou v daném období a malému Adámkovi bude předán šek nejen za aukci dresu, ale i od vás.

 

Co to tedy BoBování je?

 

Charitativní festival zaměřený na pomoc postiženým dětem potřebující finanční příspěvek na konkrétní přístroj, rehabilitační pomůcku či lázeňský pobyt, který není hrazen zdravotní pojišťovnou, nebo je hrazen, ale jen zčásti. Pořádá ho regionální folková kapela Bob a Bobci, která tento charitativní festival založila na počest zesnulého kapelníka Josefa Boba Zelenky.  Bob byl velký milovník života a rád dělal lidem kolem sebe radost, a když bylo třeba, pomohl. Bohužel mu osud nedopřál potomka, přesto, pokud se někde objevila dětská tvář, snažil se ji rozesmát. A tak vzniklo BOBování.  Dětem se pomáhá již pátým rokem, a to za podpory oblastních živnostníků, firem a účinkujících kapel se zaměřením převážně na trampskou, folkovou, bluegrassovou a country muziku.

 

Pro koho se letos bude bobovat?

 

Letošní rok se totiž bude BoBovat pro malého Adámka Matušku z Klášterce nad Ohří.

1. října 2008 přišel na svět Adámek Matuška. Narodil se jako krásné a zdravé miminko, ale hned druhý den po porodu nastaly komplikace. Následně byl převezen do motolské nemocnice, kde byla stanovena diagnóza - centrální hypotonický syndrom. Jde o poruchu funkce mozku a projevuje se sníženým svalovým napětím (ochabnutím svalstva), někdy se těmto dětem říká „hadrové panenky“. Příčin onemocnění je celá řada, od vrozených po získané. U Adámka jde zřejmě o genetický syndrom. Vedle tohoto základního onemocnění má Adámek i řadu dalších zdravotních problémů – např. má pouze jednu (ne zcela zdravou) ledvinu, dále méně závažnou srdeční vadu, problémy se zrakem. Nyní je pětiletý Adámek vzhledem ke svému psychomotorickému postižení zcela odkázaný na své nejbližší, především na své rodiče, kteří mu pomáhají všemi možnými prostředky jeho nelehký život usnadnit. Cvičí s ním Vojtovu metodu, různými pomůckami se snaží stimulovat jeho zrak, zlepšit pohyb a jemnou motoriku.

Denně dojíždějí z Klášterce nad Ohří do denního stacionáře do Mostu a dvakrát za rok do lázní. Především rehabilitační pobyty v Klimkovicích jsou pro Adámka velmi prospěšné. Bohužel jsou však finančně náročné. Léčebný pobyt je zdravotní pojišťovnou hrazen pouze částečně, doplatek za Klim – therapy (speciální program pohybové terapie) je 46 060 Kč za čtyři týdny. Lékaři doporučují pobyt zopakovat tentýž rok ještě jednou, ale tentokrát si vše rodiče hradí sami, a to částkou 86 740 Kč. Lázeňská péče by se měla intenzivně opakovat, aby měla smysl, jde o záležitost sice velmi zdlouhavou, ale pro rodiče i samotného Adámka je jakýkoliv pokrok ohromnou výhrou. Příspěvek vybraný na letošním Bobování by byl použit především na uhrazení Adámkových léčebných pobytů v Klimkovicích.

Přidejte se k nám a zaBOBujte si s námi. Akce se může zúčastnit „každý“– slavnostní večer proběhne dne 12.4.2014 v Besedě ve městě Hrobu od 18:00 hodin. Na této akci bude předána i finanční hotovost z dražby dresu Jiřího Šlégra.

 


 Bc. Jan Ptáček

předseda oficiálního fanklubu litvínovského hokeje Ropáci on Tour z.s.