Sezóna je již v podstatě za námi, pokud nepočítáme velmi důležitý odvetný zápas juniorky, který se odehraje v úterý 1.4. od 17:30 na ZS Ivana Hlinky. Ropáci nachystají nějakou společnou letní akci, ještě než se rozběhne nový ročník extraligy, ale jedna významná fanouškovská akce již nachystána je. Jedná se o 18. mezinárodní sraz hokejových fanoušků, který má letos na svých bedrech Fanklub z Pardubic.

Fanoušci Litvínova na této akci nechyběli od jejího počátku. Nejinak tomu bude i letos. Sraz hokejových fanoušků může být pro někoho neznámým pojmem, jeho historie však sahá již do „minulého“ století.  První přátelské setkání se událo na přehradě Bystřička u Vsetína jako oslava narozenin Placky v roce 1997. Myšlenka potkávat se s dalšími vyznavači ledního hokeje zůstala živá, a tak se podařilo během let následujících uskutečnit další ročníky. Podle nepsané dohody se o pořadatelství střídají vždy klub z Čech a klub z Moravy.

Málokteré sportovní odvětví má u nás tolik příznivců, jako je tomu u ledního hokeje. Konkurovat mu může snad jen fotbal. Rivalita mezi jednotlivými kluby je natolik vysoká, že často dochází k jiskření nejen na ledě. Kouzlo této nezaměnitelné akce spočívá v možnosti potkat se jako přátelé mimo období, kdy se bojuje o cenné trofeje, pobavit se společně nad žejdlíkem piva, poměřit svoje schopnosti v různých soutěžích, a to vše bez ohledu na klubovou příslušnost, ligu, kterou hrajete a stát, ze kterého jste.

Pokud se chcete dozvědět více informací, přejděte na následující odkaz:18. mezinárodní sraz hokejových fanoušků

 


 Pro RoT napsal Ptakulin