Speaker, supportleader, či rozeřvávač. Co člověk, to názor. Zkusím napsat svůj pohled na věc, který se pokusím napsat objektivně, leč to stejně bude subjektivní.

Jak se již i v hokejových stáncích rozšířila “móda“ speakerů, motá se mi v hlavě myšlenka, co s tím v Litvínově? Již na starém fóru byly samozřejmě hlasy, které to 100% odsuzovaly. Šašek, kterého nezajímá hokej – je otočen do hlediště a skáče tam. Vím, že jsou ale i lidé, kteří jsou pro speakera na jihu. Přiznávám, že pokud by byla atmosféra na zimáku obstojná, vůbec bych se tou myšlenkou nezabýval – lež, zabýval, jsem perfekcionista a co je dobré, může být ještě lepší. Momentálně je situace tristní. Čtvrtka lidí má u sebe akorát PETku Zlaťáka a jediná jejich ambice je se nepočůrat a dobelhat se ven na cigáro. A s tím by se mělo něco udělat. Co a jak? Inspirací může být zkušenost lidí ze Znojma, kde si vypáskovali sektor fandících. Tam se fandilo a postupně se “nakazilo“ stání. Stálo by to za pokus? Asi ano. A zkusit při tom implementovat speakera? Jaké máme plusy a mínusy tohoto možného kroku?

1. Sjednocení aktuálního pokřiku (chorál je moc vznešené slovo). Je smutné, když i v tom minimu fandících lidí se překřikují 2 pokřiky.
2. Nabuzení lidí, kteří tomu nedávají maximum – nemusí to být samozřejmě slovy fanďete vy kurvy, a hlavně může dopomoct k delší “stopáži“ toho pokřiku.

3. Hlavně podporování supportu za nepříznivého stavu – rozdmýchání atmosféry.

 

Snad i tento krok by mohl dopomoci ke zlepšení atmosféry. Ale je tu několik úskalí.

1. Lidé, kteří přeci nebudou poslouchat toho šaška.
2. Výběr vhodné osobnosti, která by byla ochotna to dělat. Musí jít o blázna, který má kondičku, protože to opravdu není sranda a taktéž o osobu, která má respekt, popřípadě je schopna si ho vybudovat. Osoba, která si nic nebude dělat z počátečních posměšků a půjde do toho s plnou vervou stále. Jednou se mu to vrátí.

3. Aby opravdu ten člověk chyběl na minimu domácích zápasů a pokud možno jezdil i ven. Myslím, že i zarytí odpůrci speakera , po čase uznají, že to má svůj význam.

4. Přibude jeden člověk na klandru, přes kterého bude špatně vidět, ale zvykli si snad všichni, že se dívají přes “Nudláky“, takže to snad nebude problém.

 

      Je to věc na širší diskuzi a hlavně věc dobrého výběru. Na závěr jedna věc pro všechny zaryté odpůrce. Položte si ruku na srdce a zeptejte se sami sebe. Jste spokojeni s atmosférou, která panuje na zimáku? Počítám, že odpověď bude – NE. Není to absolutní pravda, ale pokud tato myšlenka rozproudí diskuzi o atmosféře a jejím zlepšení, budu spokojen.

 

  

 

 

 


Pjotrek ze Severu