Do následujících sezón se podíváme tak trochu letem světem. V podstatě každý rok se sezóna zahajovala turnajem O pohár ředitele Chemopetrolu. Na toto klání turnaj jezdila vždy čtveřice extraligových klubů, někdy doplněná o zahraniční hosty. Fanoušci v Litvínově vyráželi Chezu podporovat od samotného vzniku klubu, takže se v galerii můžete pokochat i snímky z dob porevoluční historie.

Dalším milníkem v historii klubu byla až sezóna 95/96, kde jsme se přes Zlín a Spartu dostali až finále. V utkáních s Pražani nás podporovala i parta ze Vsetína, která už věděla, že jsou v boji o zlato, a chtěli jako soupeře Chezu. Přátelství mezi našimi tábory se utvořilo už na prvním výjezdu k nim o sezónu dříve. Přijeli jsme na Lapač jako první banda z velké dálky a odvděčili se nám opravdu pohostinně. Naši fandové si tenhle výjezd v podstatě nepamatují, i když se na to „zapomenout“ nedá. Finále se Vsetínem se pak nehrál jen hokej, ale slivovice tekla proudem, a atmosféra byla opravdu přátelská.

Díky druhému místu se náš klub dostal do Evropské hokejové ligy (obdoba dnešní CHL) a čekala nás výjezdy do zahraničí proti HC Rouen a Frölundě Indians. Do Francie se jelo přes noc se zastávkou v Paříži. Z Eifellovky visely černožluté zástavy a uniformované ochrance se to moc nelíbilo.  Naháněla kluky u výlezu ven a nakopala je do zadku. Asi se to nesmělo… I domácí odveta s Francouzi byla bujará a ve Formance se na stolech zpívala Marseillaisa společně s českou hymnou. Jejich fandové k nám přijeli hlavně kvůli dobré slivovici a našim lidem. Tak jsme na ně u nich zapůsobili. Druhý výjezd se pak vypravoval do Göteborgu. Hvězdou akce stal Cak, který místní zimu zvládal jen v tílku, a na trajektu dokázal v klidu předvést scény hodné zařazení do Titanicu. Prostě náš Ozzy.

V srpnu 1996 jsme se Chezáci vydali podpořit repre na Pragobanku do Zlína a zde se utvořilo další přátelství, tentokrát s druholigovou partou ze Znojma, které trvá v podstatě dodnes. Akce střídala akci, naši žlutočerní si to prostě uměli užít. Některé stránky s fotografiemi nejdou ani publikovat, ale my bychom vám je rádi ukázali všechny. A to je jeden z důvodů, proč se Historické střípky psaly. Hledáme druhý díl fanklubácké kroniky. Někdo ho má určitě doma a neví, kam by ho měl „vrátit“. Knížka má šedý přebal a měla by začínat sezónou 1997/98. Pomozte nám i vy najít tento fanouškovský poklad. My už nyní takový machři nejsme a s historií spoléháme pouze na sociální sítě a to není úplně dobře. Psaný kus historie je unikátní. A rádi bychom měli oba díly pospolu…

Pamatujete na legendární trenky Bohyho - takto zdobily restauraci Formanka na ZS Ivana Hlinky

Doplněnou fotogalerii naleznete v pátek 15.12. 2023 zde.


Pro RoT napsal Ptakulin, děkuji všem za sdílení zážitků (zejména Kulhajzovi)