Pojďme dnes společně dohrát první sezónu, která se měla zapsat do historie klubu dalším úspěchem. Vůbec první akcí Klubu přátel a podporovatelů HC CHZ Litvínov bylo utkání v bandy hokeji proti hráčům Áčka. Hrálo se v zimě na hřišti u Sportovní školy, takže do akce musela hrabla. Zápas to byl vydařený, fanoušci statečně čelili kvalitě „A“ týmu a výsledek 19:11 pro ně byl úspěchem. Vše se pak samozřejmě řádně zapilo. Sud byl naražený celou dobu přímo na střídačkách a jestli stačil jeden, si už nikdo nepamatuje. Osobně pochybuji.

   Společně s Pepou Kulhánkem (Kulhajzem) jsme zkoušeli zavzpomínat na pár střípků z té doby. Hlavně kolem hospod panuje pár nejasností, proč asi? Původně se fanoušci scházeli v bufetu, který byl přímo na místě, kde dneska jsou pokladny ZS. Na zimák to bylo, co bys kamenem dohodil, to bylo hlavní. V momentě, kdy se začalo s jejich rekonstrukcí, tak přesídlili do hospody Na schůdkách, která dodnes funguje v nedaleké Loučné a jmenuje se Nový Výčep. Točil tam kamarád a vytvořil jim bezva domácí prostředí a bus stavěl přímo před knajpou. Až později se přesunuli do Litvínova, a to na „střídačku“ do restaurací Nudle a Podloubí. Po otevření Formanky (dnešní fitness v přízemí) pak část přesídlila přímo na zimák a zbytek zůstal věrný Nudli. Ta funguje jako základna dodnes, a pokud si chcete po zápase společně zazpívat starý fláky, přijďte.

   Jak jsem již naznačil v předchozím sloupku, pak hned první sezóna organizovaných fans znamenala boje o cenné kovy. Na semifinálové klání do Trenčína se vyráželo, jak bylo zvykem, den dopředu. Rychlík Excelsior vyjížděl z Mostu v půl deváté večer a ráno už se daly podnikat výpravy po hospodách. Jídelní vůz nabízel všechno potřebné na cestu a zásoby do rána nedošly… Ubytování jim poskytl hotel Trenčan. Piňda se ho snažil sejmutím písmenka „A“ přejmenovat na Trenčín, ale nějak to nevyšlo. Super byl internát plný bab hned naproti. Těžko říct, jestli po Trenčíně neběhají dnes už dospělí Chemičáci z té doby. Na utkání samotném se sešlo přes padesát fanoušků a domů odváželi vyrovnaný stav po zápasech 3:5 a 4:1. Bujaré oslavy propukly až v Litvínově, kde se dvakrát vyhrálo 4:3sn a 6:5pp a šlo se do finále proti Jihlavě, která vyřadila Košice.

   Ubytování tentokrát probíhalo stylově v Grand hotelu přímo s „A“ týmem. Dole byl skvělý sklípek, kde se popíjelo až do ranních hodin a Ivan Hlinka si Jardou Holíkem stříhali, kdo za všechny vezme útratu. Kdo tenkrát platil, se už asi nedozvíme. Bohy zvládnul nocleh i v dětské postýlce, celý hotel znal jeho trenýrky, které později visely ve Formance, a na dobré náladě nic neubraly ani dvě prohry 6:3 a 3:2. Všechno bylo nesmírně přátelské. Doma se povedlo sérii ještě ve třetím duelu zdramatizovat 5:1, ale poslední zápas už Jihlava jasně ukázala svoje kvality a vyhrála v poměru 0:7 z pohledu domácích. Třetí stříbro v historii klubu bylo na světě. A šlo se do další sezóny. Tentokrát již opravdu jako registrovaný fanklub. Ale o tom zase příště.


Fotogalerii naleznete na tomto odkazu: Fotogalerie Po stopách

Pro RoT napsal ze vzpomínek fanoušků Ptakulin