Máme za sebou pět let fungování fanklubu litvínovského hokeje Ropáci on Tour. Oslavili jsme to společně v litvínovském music clubu Attic a párty to byla více než podařená. Pojďme se za ní ve zkratce ohlédnout, stejně jako za tím, jak to vše začalo...

   Psal se rok 2014, měsíc duben. Netrpělivě jsme čekali na odpověď z Krajského soudu v Ústí nad Labem o oficiálním zápisu našeho spolku. Skoro se to povedlo napoprvé na apríla, ale jedna nesrovnalost nás nepustila v práci dál. Vše jsme opravili a konečně to přišlo. Oficiálním datem zápisu se stal 23. duben 2014. Kdo tehdy mohl tušit, jak symbolická čísla to už za rok budou... Nebudeme se rozepisovat hned o následující sezóně, snad si jen připomeňme jeden transparent. 

   Takhle jsme odstartovali playoff v mistrovské sezóně. Prognózy byly správné, společně jsme to zvládli. Od té doby jsme ušli další čtyři roky cesty, které už z pohledu výsledků klubu tak úspěšné nebyly. Většinou šlo o pomyslný kejhák. Za tu dobu jsme vypravili nespočet autobusových zájezdů, připravili mnoho opravdu povedených choreo prezentací na domácích i venkovních zápasech, zúčastnili se jako Ropáci mnoha sportovních klání - zejména šlo o turnaje v německém Seiffenu,  ale i na srazech hokejových fanoušků. Udělali jsme i dost chyb, ale podle mě platí, že: "Kdo nic nedělá, nic nezkazí". Budeme makat, slibujeme. 

   Pět let fungování Ropáků si zasloužilo oslavu větších rozměrů a my se poprvé rozhodli vyměnit oblíbenou Loutkárnu za Attic. Neměli jsme představu, kolik lidí na akci samotnou přijde, ale téměř dvě stovky fanoušků nás přesvědčilo, že to bylo rozhodnutí správné. Začátek oslav patřil dětem, které si společně s maskotem Vervákem zařádily při čtyřech soutěžích - střelba na branku, házení míčků na plechovky, slalom s hokejkou a jízda na koberci a zahrály si také miniturnaj ve šprtci. Na dětskou část dorazila litvínovské legenda Viktor Hübl společně s celou rodinou. Díky Viky!!! Vážíme si toho. 

   Turnaj ve šprtci se potom rozehrál i mezi "dospěláky" a byly to opravdu tuhé boje. Celkovým vítězem se stal Tomáš Průša, který ve finále zdolal Duchyho 3:2 až v penaltovém rozstřelu. Další soutěží, která ale měla celoroční charakter, bylo vyhlášení kilometrové ligy  - tady bral zlatou placku, pohár a hlavně permanentní vstupenku na stání zdarma Zdeněk Uhlíř mladší, který v základní části vynechal jen jediný výjezd a za Chezou najel úctyhodných 5777 km tam a tu samou porci zpět. Jaka to dopadlo celkově, si můžete prohlédnout zde: Výsledky KM ligy za rok 2018 / 2019. Ceny všem předal na pódiu navrátilec Lukáš Kašpar a pronesl k nám pár slov. Na akci jsme vybírali pouze dobrovolné vstupné a celkový výtěžek 5.400,- Kč jsme věnovali na Konto našeho srdce HC VERVA Litvínov, které podporuje různé charitativní projekty.

   Pak už se ke slovu dostala kapela MY z Oseka a rozjela skvělou zábavu, která pokračovala až téměř do čtyř hodin do rána. Honza Myšák nám z MS18 ze Švédska poslal dva sudy piva, abychom se dobře bavili. Díky Honzo za "zápisné"!!! V přestávce k fanouškům promluvil i generální manažer klubu pan Jiří Šlégr, který se letos týmu ujme jako jeho lodivod. A proběhla také "módní" přehlídka, kde jsme odprezentovali cca 25 dresů z historie našeho klubu. Všechno pak dokončil jako DJ JP a hrál bezvadně. Zazněly snad všechny hokejový songy, které si jen můžete představit. Kdo nebyl, může litovat, byl to skvělý žlutočerný mejdan. A teď už opravdu vzhůru do nové sezóny !!! Těšíme se na ni a budeme věřit, že si letos zase užijeme hromadu výjezdů na playoff a také co nejlepší atmosféru na ZS Ivana Hlinky. 

 

 

Rozsáhlejší fotogalerii k akci najdete na FB Ropáci on Tour: Fotogalerie z oslavy 5. výročí Ropáků on Tour by Lenka Kulhánková - na FB prezentujeme již delší dobu veškeré fotky z akcí


Pro RoT napsal Ptakulin

foto archiv Ropáků, Lenka Kulhánková