Ty vole, co tam ten golman dělal? U tý tyčky musí bejt ne? Takovej gól nemůže přeci dostat. Tohle jsou velmi častá slova fanoušků, po inkasovaném gólu.

Zachytej si s Vervou vol.4. Předchozí tři ročníky, kdy jsem nebyl vylosován, mne nemohou odradit. U mobilu sepisuji přihlášku a doufám. Pátek k večeru vybruje email. Gratulujeme, bla bla bla.

Wow, tak rychle domluvit dovolenou a vstříc dobrodružství. Komunikuji s kamarády. Výsledek 3:1 pro “Budeš sněhulák a zabiješ se” x “Budeš mít zážitek” . Díky klucí, zase se s váma rád o něčem poradím - od p. Zážitka se mi dostalo sposty rad, na které jsem se snažil myslet. Domlouvám si tejp kolena, kupuji spodek rybana. Jsem připraven. Teoreticky připraven. Ve srovnatelné kvalitě jako Štěpánek z Básníků, když šel na první pich s Borůvkou. Čili brankář nesmí dostat gól.

Den D, hodina H -10 minut. Všichni kandidáti na smlouvu do branky základny byli na místě srazu. V minutě M seběhl náš Marketingový tým ze schodů a šli jsme na první souboj dnešního dne - oblékání. Upřímně, netušil jsem, jaká maturita to bude. Možná jsem se oblékal špatně, ale třeba zavazování bruslí s kalhotama není úplně snadný. V jednu chvíli to muselo působit jako na gay parade. 2-3 frajeři na čtyřech a Klobouk s Vlčákem za nima. Utahovali betony. Samozřejmě, že se našli tací, kterým jedno kolo oblékáni vesty nestačilo - zapomněli si obléknout pod vestu nákrčník a šli do toho znovu. :-) Ok, postavit se a jít směr led. V tento okamžik u mě stoupala nervozita. Ono pro brankářského panice a bruslaře kvalit Pluščenkovi vzdálených, je problém projít standartně i futrama.

Ori nás uvítal s úsměvem. Dáme si něco easy na start. Jako ok, v podání Sukyho, Kantyho, či Petyho to tak bylo, ale naše skupina u toho nebyla úplně rychlá a pohyb ladný rozhodně taktéž nebyl. Slidování, pohyb. Alfa a Omega brankáře, říkal Zdenek. Že nekecal, jsme se přesvědčili hned u prvního cvičení. Tyčka, slide, postavit, rozklek, slide na druhou tyč. První kapky potu neúprosně padají z nosu dolů. Z čeho? Vždyť tam gólmani jen stojí. Chyba pánové, chyba. Další cvičení, do kterých se již zapojovali mladí, už mělo větší grády. Přeci jen každý si chtěl zastavit puk, proto jsme tam šli. Avšak došlo opět na slova Zdenka. Pohyb. Kluci bruslící cca na 1,7% výkonu byli schopni zasunout puk do odkryté kasy. Ale byli velmi hodní a čekali, než se 90% ze skupiny “brankářů” přesunou na druhou stranu. Zkusili jsme si, jaké to je, když si kluci v chůzi předají puk za bránou, vybruslí, zakončí. Slovo zakončí si opět dejte do uvozovek. To by si mnoho z nás nesáhlo na puk, přesto každý měl dobrý pocit, že měl zásah. Simulace střelby na přesilovce, nájezdy, a střelba prý na 100% od modré. Byl jsem úspěšně 2x trefen. A musím říct, že pozdrav od Baryho jsem cítil ještě celkem dlouho.

Suma sumárum, prdel to není, ale za takových 20-25 let tréninku, bych to možná dal se ctí. Byla to super zkušenost v uvolněné atmosféře, kdy golmani povzbuzovali začátečníky a i hráči oceňovali každý zákrok aplausem. Pak už jen rozloučení, sundání totálně mokrých věcí, sprcha, oběd.

Velké poděkování tomu, kdo to vymyslel, Honzovi s Ondrou za pomoc, Zdenkovi za koučing, ostatním za trpělivost, že museli být o 60 minut déle na ledě.

Velmi pěkné video z akce můžete shlédnout zde: ZACHYTEJ SI S VERVOU - 4. ROČNÍK


 Pro RoT napsal Pjotrek ze Severu / video YouTube kanál klubu HC VERVA Litvínov