Včera v podvečer se v litvínovském svatostánku odehrála schůzka za účasti J. Šlégra, R. Kysely, M. Trávníčka, V. Hübla, F. Lukeše, L. Válka, uzavřeného okruhu fandů a členů z tiskového oddělení.

     Jak jistě víte, v minulých dnech se odehrál určitý protest nás litvínovských fandů, na což se sešly různé reakce ze všech stran. V návaznosti na toto, protože jsme v situaci, v jaké jsme, rozhodli jsme se iniciovat toto setkání za účelem vyčištění vzduchu a odpíchnutí se k lepším časům.

     Reakce na naší iniciativu byla přijata pozitivně. Usazeni v tiskovém oddělení jsme začali probírat témata, která zvedla vlnu nevole jak mezi hráči i mezi fandy. Hráči říkali, že  rozumí naší nespokojenosti, a že ani oni nejsou spokojení s aktuálním stavem… Kluky jsme ujistili, že náš protest se netýkal jich osobně, ale vyhodnotili jsme ho jako naší asi jedinou možnost, jak říci, že situaci v klubu nevnímáme jako stabilní.  A my nemáme mnoho variant, jak dát nespokojenost najevo. Každý z hráčů nám řekl, jak protest vnímal a rozvinula se debata  za účelem, abychom si vyjasnili naše vzájemná hlediska.  My jsme hráče ujistili, že stále za týmem stojíme a mezi hráči kolovaly fotky našeho kotle v baráži, kterou jsme hráli předminulou sezonu. Z naší strany padl dotaz na Michalovo ne úplně šťastnou odpověď  pro novináře, stejně tak určité gestikulace dalších hráčů, při odchodu do kabin. Michal svým vyjádřením nemyslel nic zlého, prostě Tráva to takhle opravdu má a okolí si při zápase tolik nevšímá. Pod vlivem situace, ve které to bylo řečeno a tíhou emocí se však objevil oheň na střeše. Vysvětlila se i gestikulace hráčů směrem k fandům resp. fandovi. Nehledejme senzace tam, kde nejsou. Ano, něco zlého se řeklo, napsalo, je to sport, nám se nedaří a emoce jsou velké… Ale všichni víme, proč jsme se dneska sešli. Vyprali jsme špinavé prádlo a stůl je čistý. Domluvili jsme nové způsoby komunikace, aby se případně daly rychle odstranit nežádoucí šumy. Další takřka 2 hodiny jsme probírali  budoucnost klubu, kdy se i otevíraly body, které jsou mezi fandy často předmětem spekulací. Můžeme říci, že opravdu nevěřte konspiračním teoriím, které byť jsou zajímavější, nezakládají se na pravdě. Ta je často jednoduchá, ovšem bohužel ne tak úplně zajímavá. Někdo může namítnout, že jsme si nechali napatlat med kolem pusy. Když však slyšíš tu argumentaci na kritiku přímo z očí do očí, je to jiné. A proto trenéři, GM i hráči říkají: „Když máte problém, přijďte nám ho říct“. „Promluvíme s vámi“. Máte pocit, že je něco zásadního, co někomu ze jmenovaných říci, že ta kritika nezazněla. Tak se ozvěte, my Vám zprostředkujeme to setkání a můžete diskutovat jako my. Kritizovat anonymně, schován za přezdívky na webu je tak snadné….

     A teď důležitá věc! Nacházíme se v části sezony, která pro nás není snadná. Odešel trenér, mnoho hráčů je zraněných, forma není z nejlepších a máme za sebou řadu nepovedených zápasů. Ano, po bitvě je každý generál… Všichni vědí, jak se to má dělat správně.  Co bylo, bylo, my musíme nyní zmobilizovat síly, protože jediná cesta z problémů ven je být jednotní. A my budeme. Chceme klukům dát co největší možnou podporu, a proto žádáme i Vás,  z ostatních tribun, pomozte. Nadávat umí všichni, ale fandit, když potřebuje tým doping, v tom máme značné rezervy.  V momentě, kdy se týmu nedaří, nepískejte na své hráče. Buďte prosím trpěliví.  Nechte ty kluky v klidu pracovat. Oni ten hokej nezapomněli. Kousněte se a spíše než negativně, zkuste to pozitivně. Jasně, není to snadný, je v tom hromada emocí. Oni  tu přihrávku či střelu nepokazí schválně. Chtějí vyhrát, ale prostě je to sport. Nedá se vše nalajnovat, jak by si každý náš fanda přál.

     Takže jsme tu a před námi velká výzva. Pojďme jednotně si vybojovat tuhle sezonu a dovést jí do dobrého konce. A začněme už dnes. My to dohromady dáme. Cheza navždy.

 


Pro RoT sepsal VV