Tak moji drazí černožlutí,

dneska nebude žádný report z výjezdu. Ani to nebude moc vtipný... vlastně vůbec. Dnes si povyprávíme o něčem, o čem bych kdysi vůbec nehádal, že zde budu psát.  Jenže situace si to žádá. V našem výboru jsme vedli diskuzi, zda se v tomto směru angažovat, protože jsme fandové hokeje. Nic víc, nic míň. V tomto bodě jsme vedli vášnivou diskuzi, a jak asi dopadla, tušíte, protože zde čtete tento článek.

Oč tedy běží? Blíží se nám volby do Senátu. Nevobracejte ty oči v sloup. Vidím to. Já vím, že většinu lidí to nezajímá, ale to je ten problém. Jak něco změnit, když pro to nejsem schopnej nic udělat? Kecáním a nadáváním těžko něco můžeme změnit, zlepšit. Ale my tu moc máme, můžeme změnit to, o čem leckde nejspíš jen sní. Nemusíte si říkat, že ten hlas je zbytečnej. Není, naopak! Ke zvolení bude stačit méně hlasů, než přijde lidí na zápas se Spartou.

A co tedy můžeme změnit? My můžeme mít našeho černožlutýho muže v Senátu. To je dobrá nabídka. Ne, je to skvělá nabídka. Politika je se sportem úzce provázaná a lhát si do kapsy, že to tak není, je dost idealistická představa. Jedno bez druhého jde těžce a pojďme si říct, že s ohledem třeba na výjimky z licenčního řádu, kvůli našemu stadionu, budeme podporu z nejrůznější stran potřebovat víc, než jsme si schopní aktuálně připustit. Především tedy s ohledem na, do budoucna nezbytnou, rekonstrukci.

Dostáváme se k tomu, koho Jirka Šlégr reprezentuje na politické scéně. Hodně z nás s tím má problém. Já taky, moje politické vnímání je velmi napravo. Kvůli tomuto iniciujeme setkání, abychom si naše názorové neshody vyříkali. Takhle do dělají dospělí lidé. Zjistíme, co kdo nabízí. Přece jen, Jirka Šlégr je pojem. Naganskej hrdina, co propálil Roye a poslal nás svojí bombou do finále. Vlastně tohle mi vjede do hlavy víceméně kdykoliv, kdy se o něm začnu bavit, a nebo ho vidím. Stálej podkres a mám to tak rád. Je to ovšem především litvínovskej srdcař a to je důvod, proč pravicově orientovanej volič jde diskutovat se zástupcem levice, zkrátka... je to tvoje legenda. Mimochodem, celá ta historka proč Jirka politicky kope, za koho kope, je velmi zajímavá. Nebudu jí tu psát, protože to je na hódně dlouho.  Ale můžu Vám jí, vyprávět, když se mě na ní zeptáte a zřejmě se budete dost divit... jako jsme se divili my. Tedy v tom dobrém... 

Setkání probíhá v kruhu asi 15 z nás a Jirky. To je slušná přesilovka, ale Guma to dává dobře. Probíráme zmiňované prolínání politiky a sportu. Jenže to je dost úzkoprofilové a v tomhle směru asi každej tuší, co od Jirky můžeme čekat a určitě nemáme třecí plochy.  Co dál? Jen sport je pro politiku málo. Probíráme sociální problémy, ekonomiku a probíráme hlavně naše klasické regionální potíže. Všichni víme, co myslím, kde tady tlačí bota. Přes všechny obecné věci z hlediska dělení na pravici a levici docházíme během hodinové diskuze k tomu, že díky regionálnímu původu, se v hodně věcech shodneme. A přesto, že bychom měli mít zásadní rozpor v některých bodech, tak ho nemáme. Proč? Guma je stejnej jako ty, já... je to člověk, co vnímá svět se selským rozumem. A ten je jen jeden. Zkušenosti ti řeknou, co a jak řešit a názor se ti vyprofiluje. Nemusíš mít vždycky pravdu a udělat všechno správně. Jen to hlavně chce vždycky vše dělat s otevřeným hledím, s dobrým záměrem a pak, i když uděláš chybu, není to tragédie.

Za týden se vhodí rozhodující buly voleb, ve kterých máme moc udělat zásadní krok.  Můžeme mít vlastního senátora, co se za nás bude bít - za náš hokej, klub a region. A bude to dělat jako málokdo jinej. On tu nemusel žít. Vydělal si dost na to, aby zůstal jinde. Ale neudělal to, vybral si návrat, aby vrátil to, co zde dostal. Proto je to, podle našeho ta správná osoba, kterou chceme podpořit. Ano, v našem fanouškovském kruhu jsou zastoupeny jistě všechny politické směry.  V tomto bodě jsme však našli shodu a takhle jí chceme prezentovat všem okolo.

Závěr tedy nebude poirotovsky zamotaný.

Je jasný a přímý - Pojďme Jirku podpořit, pojďme podpořit nás, náš hokej, náš region. Dopředu děkujeme všem, co příští týden půjdou a podpoří našeho Jirku.

Děkuju za pozornost.

jslegr senat velky

 


Za RoT VV