Sobotní večer 16. dubna patřil charitativnímu festivalu BOBování, který proběhl v restauraci Beseda v Hrobu u Teplic. Již čtvrtým rokem se do této akce zapouje i fanklub Ropáci on Tour ve spolupráci s klubem HC VERVA Litvínov. Letošní rok jsme měli tu možnost pomáhat dvěma chlapcům: Kryštůfkovi a Martínkovi. O jejich těžkých životních osudech a o celém festivalu jsme vás již informovali prostřednictvím článku: BOBování 2016 aneb BOBování pro dva kluky

Hned po vystoupení první kapely Bob a Bobci z Křižanova byl na pódiu předán symbolický šek od Ropáků v hodnotě 60.000,- Kč pro oba chlapce. Akce se zúčastnili nejen zástupci fanklubu, ale i klubu HC VERVA Litvínov - generální manažer Ing. Robert Kysela a předseda představenstva p. Jiří Šlégr. 

Největší podíl na celkové předané sumě měla dražba dvou dresů z hokejové exhibice k 70. letům litvínovského hokeje. Dres Jiřího ŠLÉGRA byl vydražen za úžasných 24.499,- Kč a jeho majiteli se stala rodina Kasalových z Litvínova. Kdo by hledal nějakou spojitost, opravdu by ji našel. Paní Kasalová byla za svobodna Šlégrová a je sestrou Jiřího Šlégra. Druhý dres Matina STRAKY putuje do Plzně za panem Jiřím Demišem za 10.300,- Kč. Pan Demiš už před dvěma roky vydražil dres našeho "Gumy" a společně se svým synem Kubou ho přebíral u nás v Litvínově. Bohužel osud byl nesmlouvavý a Kuba neměl šanci zvítězit nad svou nemocí. Nyní již není mezi námi a na bohulibou pomoc svého milovaného otce dohlíží zeshora.

Peníze vydražené z dresů jsme pak navýšili na 45.000,- vybranými penězi ze zájezdů na baráž, které nám klub HC VERVA Litvínov zadotoval, ale jelikož my nechtěli jezdit zadarmo, tak jsme vybírali symbolickou padesátikorunu od každého účastníka zájezdu. Finální částku na 60.000,- Kč potom dorovnal pan Jiří Šlégr společně s Ing. Robertem Kyselou. 

Druhým šekem, který jsme na podiu nakonec také mohli předat bylo 15.000,- Kč od společnosti REMED Meziboří s.r.o., zastoupenou panem primářem MUDr. Petrem Myšákem. Ten se BOBování účastní již také řadu let a uvědomuje si potřebu podpory všem, kteří nemají to štěstí a jejich život je plný překážek a nástrah. Právě těm se věnuje i REMED - nestátní zdravotnické zařízení nabízející zákazníkům garantovanou, časnou, komplexní i krátkodobou zdravotní péči výhradně hospitalizačního typu v plném rozsahu fyziatrie, balneologie a léčebné rehabilitace, zejména pro spádové území Ústeckého kraje. Více se o jejich aktivitách můžete dočíst na: REMED Meziboří s.r.o. 

Jak celé BOBování dopadlo?

Různé firmy, jednotlivci, účastníci samotného festivalu ad dokázali to, že celkový výtěžek večera byl 277.220,- Kč pro oba chlapce. Nezbývá než poděkovat všem, kteří se na jejím naplnění podíleli. Jedná se o částku, která pomůže oběma rodinám vést klidnější život a zajistit svým synům na zhruba rok a půl plnohodnotnou léčbu. Sport a charitativní činnost by měla jít ruku v ruce a my se budeme snažit vždy o podporu festivalu BOBování, který nám již přirostl k srdci.

bob 16 sek

Předání šeku rodičům se ujal Jan Ptáček alias Ptakulin a Jiří Šlégr


Pro RoT napsal ptakulin / foto Jan Jindra