Léto je v plném proudu, pro většinu fanoušků je okurkovou sezónou, ale Ropáci ani v úmorných dnech nezahálejí. O úspěšné účasti na fotbalovém turnaji v Seiffenu jste se již dočetli na oficiálním facebooku fanklubu. Další akcí, kde jsme se sešli v hojném počtu, byl 19. ročník srazu hokejových fanoušků v Napajedlech u Zlína.

První prodloužený víkend v červenci již tradičně patří této akci, kde se scházejí fanoušci nejen z extraligy, ale i lig nižších, a nechybí ani zástupci zahraničních klubů. Pořadatelsví se tento rok ujal fanklub Zlína a celou akci provázelo opravdu tropické počasí. Fanoušků z řad Ropáků se sešlo skoro 30, rozhodně jsme patřili mezi nejpočetnější skupinu, kdy se s námi mohli poměřovat asi jen domácí a tradičně pak Motor s Pardubáky.

 

sraz 2015 ropaci

 

Nespočet soutěží, hudebních vystoupení, možných výletů, spousta studeného moku a zátoka slepého ramena řeky Moravy znamenala zábavu na celý prodloužený víkend. Ropáci rozhodně neudělali ostudu - skončili jsme třetí v minifotbale, druzí v pivní štafetě, rozhodující gól zápasu ve fotbale Čechy vs. Morava dal náš Bláža a čisté konto v bráně uhájil Bud. V naší exceletní disciplíně přetahování lanem jsme poprvé nevyhráli, když jsme sportovně přenechali vítězství zraněním zdecimovanému týmu Ladies z Motoru. Na šlapadlech nám bedna utekla jen o jedno místo a pouze v převlékání brankářské výstroje jsme skončili v poli poražených. V neděli přijeli na sraz i novomanželé Šuli s Pavlou, kteří se před několika lety právě na této akci potkali. Přejeme jim hodně štěstí.

Video ze srazu hokejových fanoušků v Napajedlech

Co dodat? Děkujeme pořadatelům za krásnou akci, které se zhostili na jedničku. My se již pomalu začínáme chystat na nadcházející sezónu, máme za sebou oslavy a nesmíme dopustit mistrovskou kocovinu. První zásadní akcí pro fanklubáky bude připravovaný zájezd do Grenoblu (vše je již v podstatě připraveno), doplněný o řady dalších černožlutých fanoušků. Prosíme vyčkejte na všechny informace, které budou uvedeny v přihlášce na zájezd.

A jubilejní 20. ročník srazu hokejových fanoušků bude v naší režii. Uskuteční se na Loučkách v Litvínově a již nyní začínáme pracovat na jeho přípravách.

 


Pro RoT napsal ptakulin