Na aukčním portálu Aukro.cz byl právě dnes vystaven dres Martina Ručinského, o kterém jste si na stránkách již přečetli základní informace. Pojďme si je shrnout a připomenout v následujícím článku.

Ropáci vstupují do charitativního projektu BoBování v podstatě třetím rokem. V roce 2013 to všechno začalo, historie příběhu vznikla po cestě do Plzně na playoff. tehdy mě Ing. Milan Špinka obeznámil s BoBováním a já si řekl, že to je další střípek do mozaiky, kterou chci v životě skládat. A letos již podruhé skládám ve společnosti celého fanklubu Ropáci on Tour. Již nyní máme připraveno pro tento festival 20.500,- Kč (vybrali jsme je za zájezdy, které nám na začátku sezóny zaplatil klub a my jezdili jen tak na "bobech"). Další korunky mám přislíbeny od majitele makléřské firmy O.K. Group za repliku repre dresu Martina Ručinského. A "poslední" vybereme prostřednictvím aukce - Charitativní aukce dresu Martina Ručinského.

Jejím předmětem je originální bílý dres týmu HC VERVA Litvínov Martina Ručinského, ve kterém nastoupil při rozbruslení dne 15. 2. 2015 v zápase proti HC Slavia Praha. Jedná se o unikát vyrobený před sezónou jako vzorek případné třetí sady dresů. Veškeré finanční prostředky z této aukce budou věnovány Terezce K. z Bíliny. Dres je opatřen certifikátem, který vydal hokejový klub HC VERVA Litvínov.

Pro vaši představu: žlutý hraný dres Martina Ručinského ze sezóny 2012/2013 byl vydražen na Aukru.cz za 62.200 korun a stal se z něho jeden z nejdražších dresů této sezóny (pozn. aut. – dražší byl snad jen dres J. Jágra ze zlaté edice). Druhý dres Jiřího Šlégra ze sezóny 2013 / 2014 byl vydražen za skvělých 30.000,- Kč.

  Co to je BoBování ?

Charitativní festival zaměřený na pomoc postiženým dětem potřebující finanční příspěvek na konkrétní přístroj, rehabilitační pomůcku či lázeňský pobyt, který není hrazen zdravotní pojišťovnou, nebo je hrazen, ale jen zčásti. Pořádá ho regionální folková kapela Bob a Bobci, která tento charitativní festival založila na počest zesnulého kapelníka Josefa Boba Zelenky.  Bob byl velký milovník života a rád dělal lidem kolem sebe radost, a když bylo třeba, pomohl. Bohužel mu osud nedopřál potomka, přesto, pokud se někde objevila dětská tvář, snažil se ji rozesmát. A tak vzniklo BOBování.  Dětem se pomáhá již pátým rokem, a to za podpory oblastních živnostníků, firem a účinkujících kapel se zaměřením převážně na trampskou, folkovou, bluegrassovou a country muziku.

 Pro koho se letos bude bobovat?

Letošní rok se totiž bude BoBovat pro malou Terezku K. z Bíliny.

Terezka je dvanáctiletá slečna z Bíliny. Přišla na svět již ve 26. týdnu těhotenství a vážila necelé kilo. Ihned po porodu nastaly vážné komplikace. Došlo ke krvácení do mozku a následnému hromadění mozkomíšního moku. Mozek byl utlačován a bylo nutné mozkomíšní mok odsávat. Bohužel tento předčasný porod a následné komplikace měly vliv na Terezčin budoucí psychomotorický vývoj. Terezka má kvadruparetickou spatickou formu (postižení všech čtyř končetin) dětské mozkové obrny. Postupem času přibývaly další diagnózy. Ve dvou letech dostala první epileptický záchvat, prodělala šest operací mozku, postupně se jí zhoršuje zrak a pohyblivost a musí chodit na pravidelné ortopedické zákroky .

Vzhledem ke svému postižení je Terezka plně odkázána na pomoc svých nejbližších, kteří se jí snaží svou láskou a péčí dopřát co nejspokojenější a nejšťastnější život. Velkou naději vkládají do speciální rehabilitační péče,  tzv. Klim – terapii, v Klimkovicích. Bohužel tato léčba je velmi nákladná a je jen zčásti hrazena zdravotní pojišťovnou.

Doplatek za čtyři týdny pobytu je cca 46 000 Kč. Lékaři doporučují Klim – terapii zopakovat ještě tentýž rok, tentokrát je však úhrada pobytu, 86 000 Kč, zcela na rodině. Výtěžek z letošního Bobování by byl použit především k pokrytí finančních nákladů spojených s Terezčiným léčebným pobytem v Klimkovicích.

Děkujeme všem, kteří chtějí spolu s námi Terezce pomoci. Slavnostní večer proběhne dne 18.4.2014 v Besedě ve městě Hrobu od 18:30 hodin. Na této akci bude předána i finanční hotovost z této unikátní dražby..

Děkuji vám za zájem o aukci určenou pro prospěšnou věc, jakou charitativní festival BoBování bezesporu je. Možnost drobného příspěvku od každého z vás na trabsparentní účet festivalu bude ještě zveřejněna...

 

Odkaz na aukci:  http://aukro.cz/charitativni-aukce-dresu-martina-rucinskeho-i5218959401.html

 


Váš Jan Ptáček alias ptakulin

předseda fanklubu litvínovského hokeje Ropáci on Tour z.s.