Plakat Pardubice
 
Ještě nám zbývají místa v busech do Pardubic, což mě trochu mrzí a chceme s tím něco udělat. Agitovat, agitovat, agitovat..... Tak tady to máme. Proč jet s námi do Pardubic, podpořit naše kluky.
 
"Proč nejedeš?"
 
"Zápasy doma super, ne?"
 
"Tak vidíš... a atmosféra výborná, to se muselo líbit každýmu. I kluci z kabiny říkali, že to bylo skvělý"
 
"Si myslim. Zimák žil maximálně. A tak kde je problém? Se ti nechce?"
 
"Na Tipáči to není ono. Na živo je na živo. Byl jsi vůbec někdy v Pardubicích na hokeji?"
 
"Tak vidíš a neříkej mi, že tě to neláká. Venku je to jiný. Tam každej ví, že to za něj nikdo neodfandí, takže to strhne z pravidla všechny. Tak pojeď. Poznáš nový lidi a zažiješ to, o čem se pak bavíme a píšeme v reportech. Na tohle se nezapomíná"
 
"S tím není problém. Jezdí většinou docela normální lidi i menší děcka. Jasně, jsme všichni trochu blázni, to jo, ale má to nějakej řád. Reprezentujeme klub a nechceme dělat ostudu. Lecos se změnilo"
 
"Přesně, navíc tohle je jedinečná sezona. Tohle si přece nenecháš ujít a pak toho jednou litovat, že jsi to viděl jen někde na internetu nebo v telce. To by tě jednou určitě mrzelo"
 
"Máš to jednoduchý, na Ropácích je hned na úvodní stránce banner, ten proklikneš, vyplníš co je třeba a jedeš"

"Super, tak se těšim, že se přidáš a rozjedeme to společně"

 

     No, takhle nějak by mohl vypadat rozhovor mě, nebo někoho z nás, co jezdí na výjezdy s tebou, zatímco váháš, jestli jet s námi, podpořit kluky do Pardubic. Neváhejte, tahle sezona je zásadně odlišná. Leckdo chodí okolo horký kaše a o tom, v co já osobně pevně věřím, hovoří jen v náznacích. Já tohle vidim jinak, nemám rád falešnou skromnost. Máme super mančaft, nejlepšího golmana v lize. Jak to má jinak dopadnout? Jasně, žádná procházka růžovým sadem nás nečeká, ale podle mne se to stane. A já u toho chci být. A nevěřím, že ty nechceš. Každej Litvínovák chce. Jen možná přemýšlíš jak a trochu máš z toho obavy, že jdeš do neznáma. To je zbytečný.
 
     Zápasy doma to ukázaly. Lidi mimo jih většinou nefandí. Ale to se změnilo, žil celej zimák v úžasný eufórii a kluci na ledě jí cejtili do morku kostí. Proto to tak dopadlo, žádný náhody. Ty se nekonají. Na náhody se nehraje, ne letos, ne v našem mančaftu.

     Že chodíš sedět, nebo na sever? A co má být? Máš to černožlutý srdce v sobě. Vím, že bys kolikrát se chtěl přidat ke kotli a začít fandit ze všech sil. Jenže lidi okolo nefandí, tak se nepřidáš. A štve tě to. Změň to. Tak mu dopřej zažít to, co by chtělo. Nikdo tě neukousne. Jasně, nebude to se všema hned z kraje na nejlepší přátelství. Ale uvidíš, že si s ostatníma máš co říct a půjde to samo. Kolik myslíš, že takových sezon můžeš zažít? Tohle je ta pravá... Hraje tu Růča, Petry, Francík a samozřejmě spousta dalších skvělých bojovníků, ale některý už možná dlouho sledovat u nás nebudeme. Tak si to užívej. Každou chvíli. Má to svojí podmanivou jedinečnost. Pojeď s náma. Žij to chezácký šílenství, který sleduju okolo sebe. Nenech si to ujít. Život máme jen jeden a bůh ví, kdy budeš mít další takovouhle možnost?
 
Jedeš? Super! Věděl jsem, že v tom nás a hlavně kluky nenecháš.
 
 

PS: Pokud máte pocit, že to vypadá je totalitní politická agitka, tak se nepletete. Můj pocit je úplně stejnej. Víte jak, se zase obrátí režim a může se to hodit. Tak trénuju :-)), ale hlavně to takhle prostě cítím... Cheza není pro mne není jen  klub, je to životní styl, kterej mám rád :-)

 


Pro redakci RoT VV