Den před ukončením roku 2014 jsme se sešli již podruhé na litvínovské Loutkárně, abychom společně po duelu se Zlínem vkročili s fanklubem Ropáci on Tour do roku dalšího. Zábavu na celý večer sliboval připravený program a zejména hokejisté z našeho "A" týmu.

     Přípravy na celou akci započali již několik dní (možná i týdnů) dopředu a nic nedávalo tušit, že může cokoliv zhatit hladký průběh večera. Ale pojďme hezky od začátku. Na akci jsme pozvali několik hráčů, Pumpa se postaral o skvělé pohoštění v rámci svých 53. narozenin (objednali jsme u firmy Bufijo z Mostu - můžeme doporučit) a na Loutkárně jsme vše začali chystat již po druhé hodině odpolední. Pochutiny doneslo i několik členů a členek fanklubu a za to jim patří samozřejmě také velký dík. Nic nezhatil ani fakt, že se ještě před samotnou akcí rozbil mikrofon. Díky ochotě vedení klubu jsme si zapůjčili ten, který se používá přímo na ZS Ivana Hlinky. 

     Samotná akce měla začít okolo deváté hodiny večerní, ale začali se objevovat první nesnáze - z pětice pozvaných hráčů se nakonec na akci mohl díky zdravotním problémům dostavit pouze Jakub Petružálek. Dovolím si citovat přímo jednu z hokejek, Jakuba Šrámka: "Honzo, tak já se omlouvám - nedorazím. Mám přeražené zuby a bolí mě celá pusa a vůbec se na to necejtím..tak ještě jednou se omlouvám.". Na to se nedalo opravdu odpovědět jinak, než že pochopení je na naší straně. To, že se akce stala One Man Show Petryho se nakonec ukázalo jako výhoda.

     O zahájení večera se postaral Jan Ptáček (ptakulin) z pozice předsedy fanklubu RoT a spolu s ním samozřejmě i generální manažer Ing. Robert Kysela s marketigovým šéfem klubu Janem Kloboučkem. Hned na úvod se popřálo oslavenci Josefovi (Pumpa) k jeho narozeninám a byl mu předán první fanklubácký dres se čtrnáctkou na zádech. Následovalo video o činnosti RoT za uplynulý rok a samozřejmě set otázek na Jakuba Petružálka. A že jich bylo...

Pro zajímavost uvádíme některé z nich:

  • Není tajemství, že je Tvůj brácha rozhodčí – dokážeš si představit, že by Tě pískal a ty ses „uvolnil“ a od plic mu řekl, co si myslíš?
  • Myslíš, že je opravdu nemožné vyměnit z kabiny nároďáku pí Plekancovou za DJ Petryho?
  • V oslabení se stává, že půjčuje útočník bekovi hůl. Je mu to k nečemu? Co kdyby to byla pověstná Albiho vrtule?
  • Co nejbizardnějšího sis zapomněl zabalit na zápas?
  • Čteš po nepovedených zápasech diskuze nebo ne?
  • Baví Tě akce s fanoušky nebo to bereš jako pracovní povinnost (nutné zlo)?

     Odpovědi byly rozsáhlé a dvojjazyčné, protože jsme nechtěli vynechat naše kamarády ze Seiffenu - role překladatele se ujal Petry a během večera oslňoval nejen svoji angličtinou. Velmi mě zaujala jeho odpověď na fanouškovské akce. Je škoda, že není zaznamenána doslovně, ale Kuba velmi pěkně popsal vztah hráčů a tribun ve formě energií, která se přenáší a dokáže posunout tým a vybičovat ho k vítězství. Kdo byl, ví, jak to zaznělo celé. Kuba je celkově obrovský profesionál, který svoje umění dokazuje nejen na ledě. 

     Po záplavě dotazů nám ukázal i své DJské umění a při pouštění jeho setů měli možnost všichni přítomní udělat si s naším útočníkem fotku, nechat se podepsat (nejen na kartu, šálu a dres) a prohodit pár slov. Kubovi jsme věnovali i video, kde jsme v krátkosti přiblížili jeho kariéru. Obě videa můžete shlédnout na našem oficiálním facebooku: Facebook RoT

     V závěru večera se pak losovala tombola, kde hlavní cenu v podobě bílého fanklubáckého dresu brala Kulhynka (dcera oslavence). Večer pomalu dozníval a přiblížilo se ráno a my se vydali dospat vše před nocí, kdy se rok 2014 zlomil do roku 2015. 

Já si jen přeji, aby byl pro nás všechny veleúspěšný a byl zapsán zlatým písmem do historie našeho klubu.

 

Fotogalerie

 Fotografie: Edvard D. Beneš - Deník

 

 

 

 

 


Pro RoT napsal ptakulin