Vážení příznivci černožlutých barev,

jak jste si mohli nejen na našem webu přecíst, včera se v Litvínově od 17:00 konalo slavnostní zahájení letošní hokejové sezony. Příznivců se sešlo okolo 200, od těch nejmenších v litvínovských dupačkách až po zástupce seniorské kategorie. K občerstvení se zdarma podával guláš, pivo i limo. Počasí, přestože vypadalo lehce zlověstně, se nakonec umoudřilo a nechalo toto hezké setkání proběhnout bez deště a za příjemné teploty.

Zahájení se ujal GM HC Verva Litvínov a.s. Ing. Robert Kysela, kdy poděkoval jak zúčastněným, tak i fandům obecně za přízeň v loňské sezoně, která nakonec nedopadla zcela dle představ jak klubu, tak fanouškovské veřejnosti. Dále pak informoval ohledně změn v kádru a o celkové situaci v klubu, vyjádřil též spokojenost s návratem ofenzivního obránce Karla Kubáta a útočníka Petera Jánského. Zmíněno bylo i působení brankáře, jednoho z nejlepších v ELH, Pavla Francouze. Přestože již v průběhu loňské sezony, stejně tak během letní přestávky, byl o něj velký zájem u konkurenčních klubů, především ze zahraničí, Pavel Francouz zachoval přízeň našim barvám a bude tak jistě tím správným základním kamenem našeho týmu v boji o co nejvyšší umístění v konečné tabulce ELH. Vyjádřil též spokojenost s trenérským duem Hořava - Rulík a dále informoval, že klub se bude co nejvíce pokoušet implementovat mladší hráče do kádru A mužstva.  Aby hráči však neztráceli zápasovou praxi, ti co nebudou v základní sestavě, budou pravidelně nastupovat na litvínovské farmě v Mostě.

Jako druhý se ujal slova obránce a člen představenstva HC Verva Litvínov a.s. Jiří Šlégr. I on vyjádřil poděkování fanouškům za věrnost a označil je za 6. hráče v poli. Sdělil také, že bude hrát dále, aby pomohl klubu v boje o co nejlepší umístění a ne z důvodů, aby shodil 20 Kg. Projevena byla spokojenost s fanouškovským projektem ROT a na základě tohoto se HC rozhodla pro opravdu masivní podporu našeho fanklubu - za což jistě jsme všichni členové představitelům klubu vděční a jsme velmi rádi, že jsme se pro klub stali důstojným partnerem, na kterého je brán ohled. Samozřejmě, spolupráci a provázanost budeme utužovat, jak jen bude možné, což jsme již psali v dřívějších článcích.

A nyní si pojďme představit jednotlivé body, kterými se HC rozhodl podpořit fanklub ROT, o kterých mluvil J. Šlégr.

  1. reklama na mantinelu - Ropáci on tour získají i tuto exkluzivní podporu, kdy bude umístěn reklamní banner mezi největšími partnery našeho klubu.
  2. 20 volných permanentech na stání - Původní záměr byl, dát je zdarma nově příchozím členům fanklubu. Toto se nám ovšem moc nepozdávalo, nejsme přesvědčení, že permanentní vstupenka zdarma je ta správná motivace pro vstup do ROT.  Tyto vstupenky budou využity dle nás účelněji a to pro vzdálenější členy ROT, kteří z logických důvodů si tuto vstupenku nekupují a navštěvují ZSIH pouze několikrát do roka. Takže vzdálení ropáci, vy můžete navštívit zápasy našeho klubu na ZSIH zdarma!! Jsme velmi šťastní, že se nám pro Vás, povedlo tuto výhodu vyjednat. Způsob, jakým bude zapůjčování permanentek probíhat, ještě z kraje týdne upřesníme, aby první z Vás mohli této možnosti využít již v pátek.
  3. zaplacení prvních 6 výjezdů - Čelní představitelé klubu se jako součást poděkování za přízeň rozhodli pro ROT zaplatit autobusové zájezdy na prvních 6 kol, které HC odehraje na hřištích soupeřů. Vždy se to bude týkat jednoho autobusu. My však z principu "co je zdarma, je většinou špatně", jsme se rozhodli pro určitou úpravu. Každý účastník bude za výjezd platit, nicméně bude se jednat o cenu dotovanou (členové ROT opět výhodněji) a výtěžek z těchto výjezdů, budeme věnovat na charitativní projekt "Bobování" http://www.bobabobci.cz/articlesection/bobovani/3/14/0, kterého se již 2 roky účastníme, kdy vždy se jedná o cílenou podporu vybraných, nemocných dětí z našeho regionu. Věříme, že náš směr je v tomto skutečně ten správný a bude všemi fanoušky bez výjimky pochopen.
  4. příspěvek na nákup archivu - na nákup této drahocennosti ROT obdrží příspěvek ve výši 14.000,-. Klub věří, že materiály budou jistě v dobrých rukou a proto se k tomuto finančnímu daru rozhodl přistoupit s příspěvkem obsahující symbolické číslo 14.
  5. poukaz ve výši 300,- pro každého člena ROT - HC věnuje ROT za každého člena fanklubu tuto částku na vytvoření speciálního a jedinečného fanouškovského produktu.

Třetím v pořadí, kdo se ujmul mikrofonu byl předseda ROT a moderátor setkání v jednom - Ptakulin. Poděkoval účastníkům za návštěvu, dále pak vyjádřil spokojenost, že řady ROT se rozrůstají rychleji, než jsme předpokládali. Přítomným také sdělil, jaké změny s uvedeným dary plánujeme udělat (viz. výše uvedené) a poděkoval klubu tuto zásadní podporu.

Ke slovu se vrátil Ing. Kysela a představil podrobněji dorazivšího nového marketingového manažera Jana Kloboučka a následoval již příchod šestice hráčů P. Jánského, P. Francouze, J. Šlégra, J. Gulu, J. Majdana a K. Kubáta oděných do žlutých dresů, které budou určené pro tuto sezonu. Představena byla samozřejmě též černá varianta našeho dresu.

Hráči se usadili na místa, začali připravovat k podpisům své hráčské karty a mezitím Ptakulin pokládal hráčům různé otázky. Např. Pavla Francouze se ptal, kdo z hráčů HC má nejtvrdší ránu, Jiřího Šlégra kolik udělá kliků atd... Uvolněná atmosféra a některé vtipnější otázky zavdaly příčinu i vtipným reakcím samotných hráčů, takže všichni přítomní se měli možnost několikrát od srdce zasmát. Po ukončení tohoto krátkého dotazníkového intermezza se již dostali na řadu samotní fanoušci, kteří se mohli vrhnout směrem k hráčům vyzvednout si žádané karty, platkáty či si nechat podepsat tričko, dresy, ale podepisovali se i části těl :)

V této části se také zveřejnila soutěž, do které věnoval hlavní cenu - Litvínovský dres fanshop a hockeyshop Bauer. ROT věnovali jako druhou cenu jakýkoliv z produktů, které již momentálně vyrábíme čepice, kulich, šála, nášivka. Soutěž byla rychlostně-vědomostní. Bylo zveřejněno 5 otázek, kdo donesl 1. všechny správné odpovědi, vyhrává.  Jednalo se o historický kvíz. Otázky byly 1. Kdo vstřelil první litvínovskou branku v nejvyšší soutěži, 2. Jméno prvního zahraničního hráče v klubu, 3. vypsat 4 roky, které byly v našem klubu nejúspěšnější, 4. kolikátou v pořadí, hrajeme tuto sezonu v nejvyšší hokejové soutěži a poslední otázkou bylo v kolika letech debutoval v litvínovském A týmu jeden z našich legendárních hráčů - Robert Reichel.

Soutěž nakonec, jistě díky snaze starších, vyhrál malý Max, který by dres mohl mít spíše zatím jako stan, ale věříme, že do něj brzy doroste a rozšíří tak řady litvínovských fandů. Druhou cenu vyhrála skupina 3 kamarádů a přestože bylo vyhlášeno, že cena je jedna, ROT samozřejmě věnovali cenu každému z nich a vybrána byla šála. Ceny obdrželi vítězové z rukou Jiřího Šlégra.

Konec akce se přiblížil a dále pak již následovalo několik desítek minut, kdy se hráči ochotně fotili s fanoušky či diskutovali na nejrůznější témata.

Věřím, že toto odpoledne se všem zúčastněným líbilo a chtěl bych tímto ještě jednou poděkovat všem, kteří dopomohli toto příjemné setkání zorganizovat. Přátelé díky!!

 

Fotogalerie


Pro RoT , VV, foto E.Beneš