Vážení Ropáci, dnes tu po několika dobrých zprávách máme bohužel jednu zprávu velmi smutnou. 

Na začátku listopadu potkala florbalistu a útočníka týmu FBC DDM KATI KADAŇ Radka Zelinku tragická událost, kdy byl v Plzni na Klatovské třídě brutálně napaden a pobodán cizincem ukrajinské národnosti. Poranění bylo na tolik vážné, že Radek strávil několik dní v umělém spánku, aby si tělo a vnitřní orgány odpočinuly.

Bohužel i přes veškerou snahu lékařů mu v důsledku ztráty velkého množství krve musela být amputována část dolní končetiny a vážně postiženy byly všechny důležité vnitřní orgány. Radek se ale jako správný sportovec, velký srdcař a bojovník se svým osudem pere velmi statečně v nemocnici a jeho stav se každým dnem lepší.

Protože ale léčba a návrat do běžného života nebude vůbec nic lehkého, začalo téměř okamžitě vedení klubu kadaňských Katů, “Zelího” rodina a nejbližší kamarádi organizovat veřejnou sbírku jejíž výtěžek bude věnován na jeho léčbu, rekonvalescenci a návrat do běžného života. S vyjádřením podpory a příslibem pomoci postupně přispěchaly a stále se přidávají další oddíly, svou podporu posílají i známí sportovci nejen z florbalové sféry. Jsme jedna sportovní rodina, která musí držet při sobě. (s22)
Radkovi můžete pomoci i Vy a to jakoukoli finanční podporou, kterou je možné zasílat na účet č. 286632969/0300

Téměř jednohlasně a bez nějakého váhání se vedení našeho fanklubu shodlo na tom, že se do sbírky zapojí i náš fanklub. Pokud Vám tedy není lhostejný život mladého sportovce, který se se svým osudem statečně pere, přispějte. Děkujeme. (s54)

‼️ Na závěr ještě jedno varování, pokud si půjdete v Plzni po hokeji někam sednout, dávejte na sebe pozor, nejezdí nás tam na hokej zrovna málo a Americká spolu s Klatovskou nejsou v současné době ve večerních hodinách díky cizincům pracujícím v tamních výrobnách zrovna dvakrát bezpečné ulice.

 

 


Redakce Rot