Na poslední zápas základní části 52. kolo proti HC Slavii Praha vyrazila z Litvínova nejpočetnější skupina fanoušků v letošním ročníku. Zápas měl příchuť sedmého duelu playoff, jen vítěz se mohl kvalifikovat do bojů v předkola, a všichni si toho byli vědomi. Nervozita se dala krájet...

Ropáci vypravovali autobus - spoustu lidí jelo auty, aby "nezabírali" místo. Proběhla občerstvovačka a startovní pivíčka v Nudli, šofér Dušan dorazil na čas a vyšel i první pokus online přihlášky na zájezdy (ze všech se nedostavil jediný člověk). Do budoucna jsme nalezli pár skutečností, které upravíme. Nálada po cestě byla bezvadná - slečna Barbora (myslím) rozdávala pečené sladké dobrůtky, vypilo se nějaké to pivčo, na čerpačce za Lovosicemi jsme potkali pár aut oděných do žlutočerna a Veverkovi byla předána částka nejen za samotný výjezd, ale i lupeny. Autobus nakonec pro Ropáky zaplatil klub a přispěl tak prvními financemi do naší Ropakasy - srdečně děkujeme. Samotný příjezd do Šaška Arény proběhl bez obtíží - lupeny rozdány, bubny na místě, sektorovka taky.

Po celý zápas jsme hnali kluky dopředu, pauzy probíhaly v družné debatě i s kamarády od Sešívek a nakonec ty nájezdy... Loterie jako vždy... Nikdo od nás nedal... Konec nadějí... Bezútěšné playout o ničem...

Co k tomu všemu dodat? Sezóna měla velkou řadu výkyvů. Ten největší byl zcela jistě v první čtvrtině - tu ztrátu se smazat povedlo, ale nakonec se ukázala jako klíčová. Nyní nás již čeká opravdu bezvýznamný turnaj čtyř. My musíme doufat, že se podaří udržet základ kádru, posílit na správných místech a nachystat se do další sezóny. Pro fanoušky nachystáme samozřejmě rozlučku se sezónou, která bude mít hořkou příchuť a doufejme, že dostaneme na led alespoň pár kluků ze základu, než se rozprchnou... A taky ještě BOBování - proběhne dražba dresu Jiřího Šlégra pro malého Adámka: BOBování 2014.

Nyní již nezbývá než se z toho oklepat a vrhnout se do další práce - začít se více věnovat samotné atmosféře na ZS Ivana Hlinky, spojit síly a ukázat všem soupeřům, že "Za Litvínov život dáme".

 

Fotogalerie

 


Pro RoT napsal ptakulin, foto Fogl