Trinec report velky

 


Průběžně aktualizovaný report:

 •   Středa (5.2. 10:51) 

     Sedím u ranní kávy, trochu bilancuju a snažím se uzavřít kruh.. Možná mě k tomu vede, že včerejší vzájemný zápas s Třincem se naposledy udál ve Werk Aréně - melancholie na chvíli vítězí. Vžívám se do kůže místních, kteří zde po desetiletí chodili na hokej a snažím se myšlenku personifikovat na sebe, kdybychom my hráli poslední zápas na ZSIH. Nejsem vždy přesvědčenej, že novější znamená automaticky lepší. Přece jen, příští zápas (pokud se tedy nějakou náhodou nepotkáme v POFF) se už bude odehrávat v další nové, moderní aréně. To mě osobně mrzí. Mám rád tyhle starší zimáky. Přijdou mi osobitější, útulnější a hlavně, mají svůj příběh, který vnímám. I toto byl jeden z důvodů, proč jet do Třince, tak trochu se rozloučit, protože vzpomínky na tento zimák (i přes hromadu vysokých proher) zůstanou jen hezké. Poznal jsem tu, nejen já, hromadu fajn lidí a to je velký plus, který mu nikdy nezapomenu. Proto do Třince, přestože je tak daleko, jezdím na hokej vlastně nejraději. Je to taková krátká dovolená, kdy ze mě padá veškerý stres a snažím se jen užívat dne. A včera jsem si ho opět užil.

Možná se ptáte, zda má smysl jet 1000 Km kvůli tomu, abych sledoval 2,5h hokej, na který můžu dneska koukat na online přenosech? Pro mě a řadu dalších určitě ano. Racionální důvody nehledejte, myslím, že se najít nedají. Ale možná bychom mohli najít nějakou lékařskou diagnózu, která záležitost dovede pojmenovat. Těžko říct... každopádně já nelituju, ani peněz, ani času. Užil jsem si s kamarádama super den a mám si zase na co vzpomenout, protože tyhle věci se nezapomínají (dokud nepřijde Alzheimer). A "vo tom to je", aspoň podle mýho... mám fajn zážitek, kterej mi nikdo nemůže vzít :-)

Pro ty, co je zajímají nějaká data k výjezdu:

Cesta Mo - Třinec - čas cesty 6h, včetně 3 zastávek a jednoho drobného zakufrování. 

Cesta Třinec - Mo - čas cesty 4,5h, včetně 2 kratších zastávek

Průměrná spotřeba: 5,7L/100Km (1,9TDI 81kW)

Náklady na výjezd/osoba:

PHM 550,-, cigára 90,-, klobása 40,-, dětské pivo 20,-, burger na Benzině 45,-, burger v Mekdoši 100,-, lupen 80,-, pití na cestu 40,-, kafe 75,-, limča po zápase 60,-, žvejky 20,- ... suma sumárum lehce přes 1100,-

VV

  

 • Úterý (4.2. - 23:26)

1618616 10201447258494464 661390646 nDomů nám zbývá ještě 340 kilometrů. Před Brnem míjíme autobus s naším áčkem a za hry světel jako při songu Scootera, ho předjíždíme.. Po cestě debatujeme o životě a pro jeho oslazení otevíráme sáček Hariba se šmoulovými bonbony. Jediná věc, která z nich je cítit, je cukr. Jinak se jedná o patlavou kejdu, téměř nepoživatelnou. Ale na druhou stranu Jarda podotkl, že základem šmoulové zmrzliny je modrá barva a nic víc, protože z nás Šmoulu nikdo nelízal. Já osobně podotýkám (už je po 22:00 hodině), že ochutnávka Šmoulinky by stála za hřích. 

Jinak vlak z Třince odjel na čas... Tentokrát v příjezdu domů vyhrajeme my...

 

 •  Úterý (4.2. - 19:59)

Máme to za sebou... Sedíme na pozápasovém rozboru v Relax centru v Třinci, občerstvujeme se před cestou domů. Co říci k zápasu... Je nutné popisovat, co jste viděli? Za mě... První třetina nic moc, druhá výrazné zvednutí a hráli jsme hokej a třetí rozhodla nedisciplinovanost a dva slepené góly. Pak už nebylo o co hrát. V sektoru se nás sešlo okolo 40 lidí. Fandilo se celou dobu, pochopitelně ve třetí třetině to trochu spadlo, asi jako naše hra. Asi nemá cenu to moc rozmazávat... 

Při analýze řešíme nutnost zasouvání (notebook potřebuje zásuvku), kuřáckou zónu (slečna za barem říkala, že nelze, ale kouřila by ráda) a ožralost Hurvínka (pochopíte z fotek). Na cestě domů už je Šuli a banda z Německa. My se zvedneme až nabereme síly, Pumpa a Kulhynka s bratry Hořejšími odjíždí vlakem po půl jedenácté.

Dovolujeme si popřát štastnou cestu domů... 

 

 •  Úterý (4.2. - 16:29)
V hokejce Na stadionu

Poslední krátká zpráva. Jsme na místě, sedíme v Hokejce a pijeme předzápasové. Čigi nám jako vždy pomohl s lupením. Je nás tady okolo dvaceti. S onlajnem se částečně odmlčíme, vycházejte z klasického hokejového. Další informace poskytneme po skončení zápasu, při předodjezdovém škopku.

 

 • Úterý (4.2. - 15:24) 

Právě proběhla poslední čůrací pauza u Rybí. Vlaková posádka Pumpa, Kulhynka a bratři Hořejší už blokují stůl ve Werk aréně. Už se těšíme na jeden předzápasový kus. Máme to 47km. Ještě proběhne foto u cedule Třinec.

 

 •  Úterý (4.2. - 14:45)

IMG 0977

 Posádka vlaku hlásí příchod na stadion. A blokaci stolu pro zbylé posádky, které jsou ještě na cestě.

  

 • Úterý (4.2. - 14:20)

Právě nám umřel notebook, takže report se jede přes mobil. Po žrací pauze jsme dál na cestě. Na Moravě je krásně, ale v Brně bych žít nechtěl. Jarda odvětil: "Když se s tímhle postižením narodíš, tak to nevnímáš." Dost často padá net, holt mají jen dřevěný. Jinak díky naší kráse nám stále někdo volá, což způsobilo dvě lehčí selhání. Chvilku jsme si to upalovali směrem na Zlín. Už je to ok, mame před sebou 146km.

Ve vlaku vše ok, obsáhleji to teď nedáme. Chybí ctrlv a ctrlc.

 

 • Úterý (4.2. - 13:30)
IMG 0978 IMG 0979

Info z vlaku - cesta ubíhá poměrně rychle a za hodinku jsme na místě, tedy v Třinci. Celou cestou nás doprovází slunce, na opalování to bohužel není, ale působí na nás velmi pozitivně. To mě přimělo k tomu si udělat 1 či 2 snímky v Hranicích na Moravě (kvalita z jedoucího vlaku cca 100km/h). Konec hlášení z Ostravy.

 

 • Úterý (4.2. - 13:26)

Slavia

Na 173. kilometru dálnice potkáváme autobus "Sešívek", kteří směřují na svůj zápas se Zlínem. Právě se nacházíme v Brně, rychle pryč, rychlá pauza proběhne na Rohlence. Ještě máme před sebou 190 kiláčků.

 

 • Úterý (4.2. - 12:23)

Zastávka na benzince proběhla opravdu v rychlosti, protože směrem na Vysočinu začalo pro změnu foukat, sluníčko je tentam a zima je jak na Kladně. Veverka stihnul pozřít hamburger, který pojmenoval "Tajemství šéfa kuchyně" - to ale zapomněl šéfkuchař prozradit. Zatím vypadá dobře, nejspíš ho nebudu muset za volantem střídat. Do panelů dálnice nám libě zní Známka punku.

Info z vlaku - Kulhynka s Pumpou vyjíždí ze Zábřehu na Moravě, jsou živí a zdraví. Do Třince nám zbývá pouhých 300 kilometrů - je to známka černožlutýho punku - úterý za Chezou litr kilometrů.

 

 • Úterý (4.2. - 11:42)

Na 27. km D1 jsme minuli motorest s tou nejhnusnější svíčkovou na světě. Ze zdravotních důvodů vynecháváme, i Yeti se zvesela zasmál. Radši to necháme na benzinku a jídlo až na zimáku.

 

 • Úterý (4.2. - 11:26) 

Už jsme se prohnali přes Prahu, najednou nám vysvitlo sluníčko. Z odjezdových mínus pěti jsme na plus třech stupních. Jarda šoféruje jako řidič slečny Daisy, kluci z Německa nám zdárně sekundují. Poladili jsme zásadní věci k další akci RoT na 15.2. Jdeme se pustit do její propagace do krátkých zpráv. První pauzičku si hodíme na 52. kilometru dálnice. 

Jinak to dneska vypadá na ACAB day, všude jich je kolem silnic jako máku. 

 

 •  Úterý (4.2. - 10:08)

IMG 0975

Od čerpačky Benzina v Mostě právě vyrazily tři auta (4 kousky v našem), 6 kousků ve dvou od kluků z Německa. Na cestu do Třince nás znovu bude provázet milý hlas Yetiho. Už dvakrát jsem dostal menší šok, když se snažil upozornit na to, že jedeme.

 

 • Úterý (4.2. - 08:37)

Kozel hlásí odjezd z CV. Bradku má prý zmrzlou, že by s ní mohl štípat dřevo. Za 20 min je v Mostě, za 40 u Veverky u baráku. Kulhynka s Pumpou jedou vlakem už od 7:00.

 

 •  Úterý (4.2. - 08:07)

Rozbruslení v Podloubí se zdařilo dokonale. V celkem rozumný čas ukončeno v Restauraci North na ZS Ivana Hlinky. Po příchodu domů několik extraligových matchů na playstationu s Duchym - výsledky si nějak moc nepamatuju. Každopádně ráno koupel, sbalit jednoduchou výjezdovou výbavu (šála, dres) a můžeme jít na věc. Za půl hoďky už směr Most. Radši mě hodí Duchy, protože to tramvají neumím.

 

 • Pondělí (3.2. - 18:32) 

Probíhá pečlivá příprava v Podloubí. Se zainteresovánými probráno rozhodnutí DK. Po tom všem jsem rád, že hrajou... Zítra budeme vlastně kompletní. Sper čert 60 kolíků.

 

 • Pondělí (3.2. - 14:13)

K sestavě RoT se připojila Kulhynka, pojede s Pumpou vlakem.

 

 • Neděle (2.2. - 20:30)

Dolazeny veškeré podrobnosti odjezdu, malá výjezdní vlajka a buben ve vozu, znamená to, že můžeme v poklidu v úterý vyjet. Další z RoT, kterého potkáme v Třinci, bude Pumpa - dojede vlakem. Tím dorazí i bratři Hořejší. Vypadá to, že zaplníme sektor :-D Zároveň řešeny otázky registrace RoT na Krajském soudu v Ústí nad Labem a plus registrace jednoho černožlutého songu - doufáme, že se s ním již brzo seznámíte i vy. V Nudli proběhlo pár songů a došlo na pár oslavných limonád.

 

 • Neděle (2.2 - 9:20)

Vytvořen report - domluven čas odjezdu - vůz ve složení Veverka, Ptakulin, Kozel a Tommy se sejde s grupou z Německa (Kristian, Dominic, Flo a Fuggi) na Benzině za Mostem. Odtud vyrazíme "společně" směr Třinec. Podle informací z facebooku nebudeme v sektoru sami.

 

Fotogalerie

 


Za redakci RoT napsal Ptakulin