Po sérii tří venkovních porážek, jsme se s očekáváním nějakého bodového přídělu, vydali na Kladno. Vzhledem k času a vzdálenosti se dalo očekávat, že se nás v kladenském "mrazáku" sejde velký počet. Očekávání se naplnilo a hrubým odhadem nás bylo po celém stadionu roztroušeno cca 230 černožlutých příznivců. Před zápasem jsme se dozvěděli, že bohužel nenastoupí naše brankářská opora "Francík" a že si svou Extraligovou premiéru odbude Lukáš Horák. Další o trochu pozitivnější zpráva byla, že se po delší pauze vrátí na led Kamil Piroš.

     Ještě, než začalo utkání, se držela minuta ticha za zemřelého Karla Guta, jednoho z českých nej. bývalých hráčů, trenérů a zároveň výborného činovníka naší hokejové historie. Zápas začal tak trochu opatrně z obou stran. Naše hra se zdála taková moc dozadu. Nevím, jestli se kluci báli toho, že v brance není jejich největší opora. S výjimkou zhruba 5 ti minut ve druhé třetině, kdy jsme si vytvořili menší tlak, se černožlutí borci k nijak zvlášť velké šanci nedostali. Ale toto platí i o kladenské sestavě. Z čehož vyplývá, že zápas byl celkově nic moc. Z ledu nakonec odešli šťastnější domácí, kterým se podařilo 2x dotlačit puk do naší sítě. Naopak naši už poněkolikáté nedokázali vstřelit ani jednu branku a s tím se jen těžko boduje. Určitě se ani jeden gól nedá připsat na vrub debutujícího Horáka. Ten  podle mne svou premiéru odchytal obstojně a ukázal, že z něj může vyrůst skvělý gólman.

     Po celou dobu (spíše jen do druhého gólu) se černožlutý kotel snažil povzbuzovat naše borce. A i když tentokráte nebyl v kotli žádný buben, tak se fandilo nadstandardně a o fandění se postarali téměř všichni a nejen skupinka okolo rozeřvávačů a roztleskávačů. Za to všem, co tam byli, patří dík a doufám, že to nebylo naposledy, ale naopak začátek pořádného fandění!!! Proto mne opět zklamal Stříťa, který nedokáže zvednout hokejku, anebo jen kývnout po zápase ke kotli.

     Překvapilo mne, že dnes byla výjimečně větší zima venku než uvnitř a ani jsem neobjevil žádnou louži v hledišti. Nic to ale nemění na tom, že po posledním hvizdu nám bylo opět chladno a bodový zisk z venkovních utkání se opět nerozrostl. Nedá se nic dělat. Jen doufat, že příště to už konečně vyjde!!! Ať žije Cheza.

 

Fotogalerie

  


pro RoT zpracoval A.B. - divize Bulgaria