Druhý výjezd za Chezou v nové sezóně, ale premiérový v lize odstartoval klasicky předstartovní přípravou v Nudli. Ptakulin přítomným sdělil několik Ropainformací a od stadionu se vyjíždělo ve 14 hod. V Mostě přistoupil hlouček žlutočerných na pumpě pod hřbitovem, ale pohřební nálada rozhodně nevládla - jedeme si přece pro body. V buse se nakonec sešlo cca 45 fandů a dalo tím celkem slušný základ do charitativní pokladničky pro Bobování 2015. (V této souvislosti je potřeba zmínit, že je potřeba se na zájezdy přihlašovat přes formulář na webu RoT a zároveň uhradit cenu zájezdu i v případě, že k autobusu bez velmi závažných důvodů nedorazíte, jak se tentokrát stalo v 5 případech - bude řešeno).

Vstupenky se objednaly po cestě, která díky Bredymu probíhala i přes neustávající déšť v pohodě. Občerstvovačka v Jesenici a pak už to bylo jen kousek. Plzeňská policie nám zařídila VIP parkování téměř u vchodu, a to do začátku zbývalo po příjezdu dost času - při zájezdech do Plzně neobvyklé.

Před zápasem pořadatelé vytáhli ke stropu Straku se Špágrem (na dresech), kteří se před zápasem rozloučili s hráčskou kariérou. Naši kluci začali opatrně, i když toho indiáni moc nepředváděli. V první čtvrthodině po jedné přesilovce na každé straně a plzeňský gól po chybce v naší obraně. Růčovi se povedlo parádně vyrovnat v oslabení. To konečně probudilo i zbývající fandy ve slušně zaplněném "nudlosektoru". Klasicky dojelo dost lidí z okolí. Jinak druhá třetina přinesla sérii vyloučení na naší straně, Plzeň byla bezzubá, ale přesto šla znovu do vedení. Ve třetí třetině si plzeňští zafňukali při vyloučení jejich hráčů. Dvě minuty do konce, time out, hra 6 na 4. Po 40ti sekundách Luky srovnává. V prodloužení jsme byli aktivnější a osvědčená nájezdová sestava a Francík v bráně zařídili druhý bod.

Zpáteční cesta opět klidná s jedním mezipřistáním. Bylo vidět, že jsme všichni jeli na hokej, a jak jsem už psal, pro body. Tentokráte byly dva. Pro další import zvenku se chystáme už tento pátek.

 

Fotogalerie


pro RoT napsal Novič.7, foto Ptakulin